Audio görüntülü konuşma sistemleri

audi zil ve kapı otomatiği devresinde dış kapı butonu ve iç kapı butonu basıldığında ayrı ayrı iki değişik zil çalıyor sebebini aydınlatırsanız sevinirim.tşk ler.

sayın mehmet17 yanlış hatırlamıyorsam santralden çıktıktan sonra her iki butondan şubelere farklı voltaj veriyordu uzun süredir inşaat sektöründen kopuk kaldığım için pek kullanma şansım olmuyo ama hatırımda öyle kalmış.
eğer yanlışım varsa lütfen düzeltin
<<<<<<saygılar>>>>>

mehmet17 ' Alıntı:
audi zil ve kapı otomatiği devresinde dış kapı butonu ve iç kapı butonu basıldığında ayrı ayrı iki değişik zil çalıyor sebebini aydınlatırsanız sevinirim.tşk ler.

kardeş bu audiler çift zillidir cumle kapısından basıldıgında ayrı,daire kapısından basıldıgında ayrı zil çalar

s n.teknoseko arkadaşım cevabına teşekkür ediyorum.ben bir kamu fabrikasından emekli teknisyenim tesisat devre elemanlarını öğrenmeye çalışıyorum. Bende bu bilgilerden yıllarca uzak kaldım çalışma prensibini bilmediğim için sizlerden yardım istedim .sağalun.

Torapans arkadaşım yanıtın için tşk ediyorum .Bağışlayın ben fabrika elektrik teknisyeni olarak yıllarca çaliştım şu an emekliyim .Fakat Küçük bir iş yeri açtım Bu tarz işlerim oluyor Tesisat elemanlarını tam olarak tanımadığım için sizlerin yardımına ihtiyaç duyuyorum yardımcı olur iseniz sevinirim şimdiden teşekkürler. Ayrıca çift zilli audi sisteminin Pratikte uygulanan 8 katlı bir apartman devresi şemasını verirseniz sevinirim

slm tüm dostlara bana audıo fts 303 model bağlantı seması lazım bulabilirmiyim acillll

Arkadaşlar benim sorumda olacaktı.
Audio görüntülü konuşma sistemi de kullanılan kablo nasıl olmadılır ?
sistem takılacak apartmanda daha önceden çekili zil sistemi var ona ellemeden ben sadece görüntü transferi yapmak istiyorum.
Var olan zil tesisatını apartman girişindeki buton paneline girsem bir sorun olurmu sadece zil için audio sistemine entegre etmeden ?
ACİL cevaplarsanız çok iyi olur.

audio görüntülü konuşma sisteminde kablo cctv4+1 olmalıdır,bunun yanında dt8 veya dt12 cekebilirsin dairenin ne kadar olduguna bağlı devreler için,bu birinci sorunun cevabı,bir diğer sorunu pek anlamadım ama audio görüntülü konuşma içinse kapı önünede cctv4+1 cekmen gerekiyor dt8 de dahil cünkü görüntü alman için gerekli,diğer türlü verim alamayabilrsin

audio görüntülü konuşma sisteminde kablo cctv4+1 olmalıdır,bunun yanında dt8 veya dt12 cekebilirsin dairenin ne kadar olduguna bağlı devreler için,bu birinci sorunun cevabı,bir diğer sorunu pek anlamadım ama audio görüntülü konuşma içinse kapı önünede cctv4+1 cekmen gerekiyor dt8 de dahil cünkü görüntü alman için gerekli,diğer türlü verim alamayabilrsin

olay şu eski sistemde DT8 artı zil tesisatı çekili ben yinede kabloları yeniliyecem g10 (12 kablo + Quaksiyel) olan kaployu çekecem çekeceğim bu kablo sadece audionun ses görüntü kapı otomatığı vs. gibi üniteleri bağlantılarını sağlayacak.
Ayrıyetten Zil tesisatı çekilmesi gerekiyor ya apartmanda zaten zil tesisatı ve çalışan bir diyafon sistemi var zil tesisatını direk kablo çekmeden benim sisteme entegre edebilirmiyim.?

Sistem hakkında bilginiz varsa mail adresinden konuşursak sevinirim.

Arkadaşlar site yöneticisiyim 5 katlı 21daireden oluşan binamıza görüntülü görüşme sistemi yapmayı düşünüyoruz marka olarak hangi markayı tavsiye ederseniz.yada bukonuda teklif vermek isteyen olursa [email protected] adresine mail atabilirler yaklaşık olarak kaça mal olur.Forumda 4 kameradan bahsediliyor ayrıca bahçeye iki kamera bina irişi ve daire girişlerine kamera koyduğumuzda maliyet çokmu artar acaba

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri