Audio görüntülü konuşma sistemleri

torapans

Üye
arkadaşlar şu audi marka (gts 301 )bağlantısı hakkında bilgi istiyorum nereden nasıl bulabilirim ve nasıl bağlarım bana yardımcı olursanız sevinirim.

arkadaşlar ben bi yerin goruntulu konuşma audi tesisatı çekilecek varsa onun şemasını verebilirmisiniz acil lazım 2 gun sonraya....

varsa birde uygun fiyatlı bir marka tavsiye edebilirmisiniz vereceğiniz markanın semasınınıda verrebilirmisiniz simdiden tesekkurler....

3 katlı bir binanın ne kadar audi masrafı gider sizce (goruntulu konusma)

renklimi olacak siyah beyazmı ,siyah beyaz olursa ortalama 600-700 milyon lira gibi gider

renkli olursa e kadar gider

peki kardeş ben sadece duz goruntusuz sadece cumle kapıdan daireye (zil ve kapı otomatiği açma konusmalı) yapsam 3 katlı bir yere ne kadar gider....zaten 3 kata 3 sube bir santral birde dıs kapıya ne kadar olur ...

audio,kumtel,interkom,multitek,mas,erkom hangi marka bu ,çift zil,tek zil,merdivem otomatikli,ama normal sana ortalama bi fiat 15 gibi şubeler 30-40 ytl gibi santral,20-30 gibi kapı onu paneli dt 8 kablo hariç,100-120 ytl gibi ortalama

mesela kardes en iyisi herhalde audi onun fiyatı

bana goruntulu.(kameralı)audio marka herhangi bir devre semasını yollayabilirmisiniz.Modelii yazabilirmisiniz lutfen!!!

bir de koleksyon kablosu nedir soylermisiniz

koleksyon kablo diye bişey duymadım hiç, koaksiyel kablo omasın,istediğin görüntülü şema yukarda var bakarmısın,üzerlerinde modelleride yazı Teknik Bilgiler

Koaksiyel ( Coaxıel ) Kablo Nedir ?

Ortasında bakır bir iletken olan ve bu iletkenin plastik hammadde ile izole edilip üzeri de metal örgü ile kaplanarak yine plastik bir dış kılıf içinde korunan data,görüntü ve ses iletiminde kullanılan bir kablodur.

Plastik tabaka bakır iletken ile metal örme arasında izolasyon sağlar. Metal örme; floransan ışıkları, motorlar ve diğer bilgisayarlardan oluşan parazitleri önlemeye yardımcı olur.

Coax kablonun tesisatı zor olmasına rağmen parazitlere karşı oldukça dayanıklıdır. Ayrıca Twisted Pair kablo ile karşılaştırıldığında daha uzun mesafelerde çalışır. İnce ve kalın olmak üzere iki tip coax kablo vardır. İnce (thin) coax kablo "thinnet" olarak da isimlendirilir. 10Base2, ince (thin) coax üzerinden Ethernet sinyallerinin taşınması şartlarını belirtir. Teorik olarak 10Base2 için yaklaşık maksimum mesafe 200metredir. Gerçekte ise 185metredir. Özellikle Linear Bus ağlarda yaygın olarak kullanılır. Kalın (thick) coax kablo ise "thicknet" olarak da isimlendirilir. 10Base5, kalın (thick) coax üzerinden Ethernet sinyallerinin taşınması şartlarını belirtir. 10Base5 için yaklaşık maksimum mesafe 500metredir. Kalın coax kablo ekstra plastik tabakaya sahiptir. Bu tabaka ortadaki bakır iletkeni nemden de korur. Linear Bus ağlarda uzun çalışma mesafesi nedeni ile tercih sebebidir. Kolay tesis edilememesi ve bükülememesi dezavantajdır. En yaygın kullanılan coax kablo konnektörü Bayone-Neill-Concelman (BNC)'dir. BNC için T-konnektör, barrel konnektör ve terminatör gibi farklı adaptörler vardır.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri