Audio diafon sistemleri arıza notları

merhaba..
7 daireli audio çift zilli sistemde 1 ve 3 nolu dairelerin dış kapıdan zilleri çalışmıyor. Dış panele bu dairelerden giden kabloları kontrol ettim sağlam, herhangi bir kısa devre de yok. Şubeyi değiştirip yeni şube taktım, yine çalmadı. dış kapı panelinden diğer dairelerin kablolarını çıkartıp sadece 3 nolu dairenin kablosunu bıraktım, yine çalmadı. Sizce bu sorun nasıl çözülür, yardımlarınızı bekliyorum...

hocam daire icine giden kablolorun saglamlıgını iyice kontrol et bence .. buatlarda karısmıs eya kısa devre halinde olabilir.. ben olsam bir zil kablosu alırım , assagıdan zil paneline baglarım ve diğer ucunuda gecicic olarak yukarıdaki subeye baglarım. o sekilde test ederim .. birde o subelere giden d8 kablosunuda kontrol et.. kolay gelsin..

Arkadaşlar bizim apartmanda santral olarak Audio AS 202 dairelerde ise SA201 modelinde diafon kullanılıyor. Tüm apartmanda zil çalarken dairemde ise zaman zaman zil çalmıyordu. Şimdi ise bende tamamen gitti. Zile basıldığında SA201'den meşgul ışığı yeşil yanıyor ancak ses olarak cızt cızt diye ses geliyor.
Diğer tüm daireler normal çalışırken benimkindeki problem neden kaynaklanabilir. Ben içindeki AZ850-5 röleden şüpheleniyorum .Ondan olabilir mi? Eğer ondan sa piayasada bu röleden bulabilir miyim.

arkadaşlar audio as202 santrali 20gün önce devreye aldım 7kat 14daire ilk kurduğumda problem yoktu ama 5gün sontra dışarıdan zller calmamış 1gün sonra tekra calışmış dün ben kontrole giittim sadece 2 karşlıklı daire calmıyor diğerleri çalışıyordu ben dış zıl panelini açıp kontrol ettim yerine tekrar taktığımda bir daire daha çalmaz odu acaba sorun zil pnelinin oradaki kablolardanmı yoksa sanntraldenmi yardımlarınız için teşekkürler....

tskler paylasım icin

Üstadlar selamlar evimde Audio SA 201 diafon takılı, ancak zil seslerini hiç beğenmiyorum resmen oyun havası çalıyor, dışarıdan alacağım bir zili bu sisteme taktırıp diafon özelliklerini kullanmaya devam etmek istiyorum sizce olur mu? cevplar için şimdiden teşekkürlerimle.

mrb arkadaşlar görüntülü diafon bağladım ama görüntü alamdım ekren mavi neden olabilir.tşkler allah razı olsun hepinizden

Tabiki ilk önce dış paneli kontrol et içine su girmiş olabilir bunun dışında ise eyer kapı önündeki buton basılı kalıyorsa bağlantıları gözden geçir

Yanılmıyorsam diafon sistemi arızalı demişsin değilmi çünkü ben ona göre cevap verdim.zaten diğer ziller içinde geçerli bu dediklerim

Vetbron arkadaşım dışardan allacağın zillin olma ihtımali çok az aynı zamanda bunu alsan bile diafonun içine monta edemezsin yani cevabım şu ki olmaz diyorum çünkü diafondaki hoparlör sadece zil için değil konuşma içinde tasarlanmış ben böyle düşünüyorum saygılarımla

Zaferge arkadaşım senin zil kapı önünde çalıyor ise sorun dış panele kayar dış panel deki ortak yazan kabloya beraber bağla zaten kabloda sorun yok diyorsun bunları yaptıktan sonra yine çalışmıyorsa sorun %100 şubeden kaynaklıdır.ana şubede hiçbir sorun yoktur çùnkü diğer katların dış zilleri çalışıyordur ama sen yinede ana şubeyi kontrol et belki kablo yerinden çıkmıştır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşım kablolarda bir yerde gevşeklik olabilir bunu kontröl et(yaptığın bağlantıdan da emin ol)

Arkadaşlar slm... Audio ts102 kapıcısz diafonumuz var geçenlerde mahallemize yıldırım düştükten sonra zilde problem oluştu belki yıldırmla alakalı olmayabilirde...aşağıdan zile basıldığı zaman dairede zil çalmıyor. Yukarıdan çalıyor. diafonu çalışıyor. Aşağıda sigortanın olduğu yerdeki lamba kırmızı yanıyor. ... Arıza nerden kaynaklanıyor acaba.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri