Audio diafon sistemleri arıza notları

merhaba arkadaşlar Gerçi kimse cevaplamıyor ama bir soru da ben sorayım sa 201 model sistemdeki zil panelindeki fotoselli aydınlatma gece olunca yanmıyor kablolarına baktığımda bağlı ama yanmıyor sebebi ne olabilir .Saygılar..
Audio panellerdeki fotosel kiti de bozulabiliyor. Zaman içinde.

Slm arkadaşlar
ev tadilatı sırasında sıva ustası şubedeki tüm kabloları koparmış ve şube panosunu kırmış ben sa 201 alarak evime takdım fakat santralden gelen renklerde şubedeki renkler uyuşmuyor,
deneme yanılmayla kapı otomatiğini 7 ve 8 nolu üçlara bağladım. çalışıyor
santraldan gelen 23 voltluk dc akım olduğunu gördüm bu + ve - ucu şubede kaç nolu girişlere bağlamam gerekiyor bulamadım
Yardımcı olursanız sevinirim
Komşunun düofonunu sök orda görürsün kabloları. Aynı sırada girersin O.K

kapıcısız çift zilli bir diafon santral var binada.ziller normal fakat bina kapısından evdeki panele ses çok kısık geliyor.sebebi ne olabilir acaba.

jfj2j.jpg

jfhqc.jpg

Yukarıda resimlerini koyduğum sistemde ne şubelerden ne de bina girişindeki diafondan ses gelmemektedir.Kapı otomatiğine bastığımızda ise kapı açlışmaktadır.Yardımcı olursanız sevinirim.

slm arkadaslar AS kodlu diafon sıstemı kullanılmaktadır as311 subeden butona basıldıgındı kapı otomatigi acmıyor subeden grı ve sıyah kabloyu cıkarıp(7-8) bırbırıne degdıgınde kapıyı acıyor bu sorun butun daırelerde var, not santrele gıdıp müdahale etmedım, konuyla ılgılı degerlı yorumlarınızı beklıyorum

santralde ses kartı var ordan sesını ayarlayabılırsın

Selamlar.

Audio Bus (Plus olmayan!) serisi görüntülü ahizeli diafon bağlanmış evimize. Bir sitede oturuyoruz. Kapıcı ve güvenlik ile görüşme yapabiliyoruz. Dubleks bir dairedeyiz. Üst kata şube için kablolar çekilmiş, ama bir şube bağlanmamış. Biz de gittik Audio Bus 1696 renksiz ekran bir şube aldık. Daire girişindeki bağlantıları tekrarlayarak şubeyi üst kattaki kablolara bağladım.

Kapı zili, güvenliği arama, kapı görüntüsü, kapı otomatiği açma hepsi çalışıyor.
Güvenliği arayabiliyorum, ses gidip geliyor, sorun yok.

Sorun güvenliğin beni aramasında. Güvenlik beni aradığında telefon sesi sadece 1 kere geliyor, sonra telefon kendini kapatıyor, telefonu açıp konuşamıyorum, güvenlik tarafından bana arama yapılamıyor.

Sorunun sebebi ve çözümü nedir, bilenleriniz paylaşırsa sevinirim.

Selamlar.

Audio Bus (Plus olmayan!) serisi görüntülü ahizeli diafon bağlanmış evimize. Bir sitede oturuyoruz. Kapıcı ve güvenlik ile görüşme yapabiliyoruz. Dubleks bir dairedeyiz. Üst kata şube için kablolar çekilmiş, ama bir şube bağlanmamış. Biz de gittik Audio Bus 1696 renksiz ekran bir şube aldık. Daire girişindeki bağlantıları tekrarlayarak şubeyi üst kattaki kablolara bağladım.

Kapı zili, güvenliği arama, kapı görüntüsü, kapı otomatiği açma hepsi çalışıyor.
Güvenliği arayabiliyorum, ses gidip geliyor, sorun yok.

Sorun güvenliğin beni aramasında. Güvenlik beni aradığında telefon sesi sadece 1 kere geliyor, sonra telefon kendini kapatıyor, telefonu açıp konuşamıyorum, güvenlik tarafından bana arama yapılamıyor.

Sorunun sebebi ve çözümü nedir, bilenleriniz paylaşırsa sevinirim.

Sorunun kaynağını sanıyorum buldum. Aslında şubelerde sorun yok, ancak her iki şube de aynı telefon hattı gibi bir şeye bağlı, bu sebeple telefonların aynı anda açık veya kapalı olması lazım. Ahizelerden birisini kaldırıp, öteki kapalı olduğu zaman güvenlik daireyi arayabiliyor, bunu her 2 şube için de denedik, bu şekliyle ikisi de çalıştı.

Sizlerden ricam acaba ne yapmamız gerekir de aynı anda her iki ahize de kapalı konumda olabilir ve de güvenlikten arandığımda herhangi birini açtığımda cevap verebilirim?!

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri