AUDİO DİAFON ARIZASI

ernsnl

Üye
Selam arkadaşlar.audio marka diafonda bir sıkıntı yaşıyorum.şöyleki:sistem normal çalışıyor ama konuşma butonuna basınca şubelerden uğultu geliyor.bana yardımcı olabilirmisiniz.şimdiden teşekkürler.

butona bastığında tüm dairelerdenmi uğultu geliyor yoksa sadece bulundugun dairedenmi

tam istediğim cevap değil.yinede şöyle yardımcı olayım.santral üzerindeki ses ayarını minumum değere getir.daireden kapıönü ile konuşurken ses ayarını yükselt(daire kapısını mutlaka kapalı tut zira yankıdan dolayı çınlama yapıyor) uğultu başladığında ses ayarını bir kademe düşür.kapı panelinde hoparlör ayarı varsa onun ayarınıda biraz düşür...........kolay gele

Teşekkür ederim.ziller normal çalışıyor ama konuşmaya gelince bütün şubelerde uğultu var.santral üzerinden sesini kısıyoruz ama tekrar konuşma yapılınca uğultu oluyor.şimdilik sesini tamamen kapattık.telefon ankastra işi yapıldı.ondan sonra böyle oldu.

cırıltılı uğultu varsa eğer ;sisteme yanlışlıkla telefon hatı bağlanmış olabilir yada telefon ucu sistemin kablosuna buatlarda temas ediyor olabilir.belki yapmışsındır ama bide santrali değiştirsen.......

Santralin 14-15 nolu klamenslerinde multimetereyle ölçüldüğünde yaklaşık 8 ohm görmeniz gerekyor. Bu değeri göremiyorsanız. Hoparlör kablonuz kopuk yada zil panosunda bulunan 8 ohm hoparlör arızalıdır.

Selam arkadaşlar.audio marka diafonda bir sıkıntı yaşıyorum.şöyleki:sistem normal çalışıyor ama konuşma butonuna basınca şubelerden uğultu geliyor.bana yardımcı olabilirmisiniz.şimdiden teşekkürler.

buat bağlantılarında kısa devre veya yalnış baglantı var bağlantıları renk koduna göre tekarr kontrol et ve baglantıları yenile eğer sorunu cözemez isen santralda arıza var demektir yetkili ser tamir servisini cağırt :):):):):):):)

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri