ATV 312 İLERİ VE GERİ İKİ AYRI POTANSİYOMETRE

ika1986

Üye
iyi günler ustalar daha önce potansiyometre ile ile atv 312 sürücü ayarladım fakat bu kez ileri yön için ayrı bir potansiyometre geri yön için ayrı bir potansiyometre takılacak. Yani kullanıcı ileriye örneğin 40hz ayarladı geriye 20 hz ayarlayabilecek sabit, bu değerleri istediğinde değiştirebilecek. Bunun nasıl yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ikı ayrı yönteminiz var, 1. set-up menusunden ılerı ve gerı hızlarını sabıt hız olarak verırsınız, gerıde LI3 +24 arasını kontakla kapatırsın. Ilerıde ayrı, gerıde ayrı sabıt hızda döner. Operatör cok sık hızla oynamıyorsa, yanı devfamlı değişik hız oynanmıyorsa bunu kullanırsın, gerektiğinde yetkılı teknık eleman değiştirit, menuden. 2. Yok, dersen cıhazla oynanmasın o zaman ıkı ayrı pot. alaırsın. Orta uclarını bır rölenın kontaklarından gecirirsin, ileride kapalı, gerıde aık kontak üzerınden gecen pot.un orta ucunu aI1 e verırsın.Röle gerı hız için cektırecegın röleden ya paralel baglarsın, yada boş kontak varsa bir enversör kontagı kullanabılırsın.
Tercıhıne göre yardımcı olmaya calısayım. Sen, cıhaza ileri geri nasıl komanda edıyosun onu bildir.

Ikı ayrı yönteminiz var, 1. set-up menusunden ılerı ve gerı hızlarını sabıt hız olarak verırsınız, gerıde LI3 +24 arasını kontakla kapatırsın. Ilerıde ayrı, gerıde ayrı sabıt hızda döner. Operatör cok sık hızla oynamıyorsa, yanı devfamlı değişik hız oynanmıyorsa bunu kullanırsın, gerektiğinde yetkılı teknık eleman değiştirit, menuden. 2. Yok, dersen cıhazla oynanmasın o zaman ıkı ayrı pot. alaırsın. Orta uclarını bır rölenın kontaklarından gecirirsin, ileride kapalı, gerıde aık kontak üzerınden gecen pot.un orta ucunu aI1 e verırsın.Röle gerı hız için cektırecegın röleden ya paralel baglarsın, yada boş kontak varsa bir enversör kontagı kullanabılırsın.
Tercıhıne göre yardımcı olmaya calısayım. Sen, cıhaza ileri geri nasıl komanda edıyosun onu bildir.
Zeybek hocam LI1 İLERİ LI2 GERİ KONTROL EDİLECEK.

Hız ayarı sabıtmı, pot ıle her an değişcekmı, yoksa kırk yılda bvır menuden değişcekmi
Hocam hız ayarı sabit değil. örneğin potansiyometre ile ileri yönde hızı 40 yapmıssa bir daha ileri yapınca o hız 40 da başlayacak ve yeniden hız girip çıkabilecek kaçta bırakırsa o hızda kalacak. Aynı seneryo geri yön içinde geçerli. Geri yönü 10 da bırakmıssa geri yapılınca 10da başlayacak hızı istediği gibide ayarlayabilecek.

Buyrun, ileri geri çalışma ve iki ayrı pot ıle hı kontrolu. leri geri röleleri, kontak kilitlemem yapıldı ama, yapılmasada olur, sürücü hangı komut önce verilmişse, onu tanır, yapmakta fayda vari alışkanlıklar bozulmamış olur.
Poti ıkı yöndeki rölelerin No komtagı kullanılmışdır, ıstersen, ılerı rölenın kontağı yerıne, geri rölenın NK kapalı kontağını kullanırsın.Bilgin olsun dıye açıklama yapıyorum.
Kolay gelsin..

Ekli dosyalar

• ATV12_User_Manual_TR.3.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 107
Buyrun, ileri geri çalışma ve iki ayrı pot ıle hı kontrolu. leri geri röleleri, kontak kilitlemem yapıldı ama, yapılmasada olur, sürücü hangı komut önce verilmişse, onu tanır, yapmakta fayda vari alışkanlıklar bozulmamış olur.
Poti ıkı yöndeki rölelerin No komtagı kullanılmışdır, ıstersen, ılerı rölenın kontağı yerıne, geri rölenın NK kapalı kontağını kullanırsın.Bilgin olsun dıye açıklama yapıyorum.
Kolay gelsin..
Teşekkür ederim çok sağol meseleyi çok iyi anladım.

zeybek abı bıse soruca sıze
r1A role no kontagı.... dıyor pdf de

bu sumu demek oluyor surucu start aldıgında no kontak nc ye gecıyor.suruculer hakıında cok zayıfım sureklı ogrenme calısıyorum tesekkurler

Bütün çizim ve anlastımlar, röle kontaktör vs.nin enerji almadıgı konumu belirtir. nk. (nc) o an elektrik geciren, na (n0) o an (enerji yokken) elektrik geçirmeyen kontak durumu demektir.

benım dusundugum mantık yanlıs o zamn tesekkurler.

hayır dogru o zaman tekrar bıda okudum yazdınızı, no ve nc hakkında bılgı sahıbıyım sızden rıcam sadece ılk attıgım mesajın tehıdı konusunda cok tesekkurler zeybek abı .mantıgını dogru kurdugumu dusunuyorum cunku kontaktor role v.s demıssınız suruculerde buna dahıl ıse mantık dogru

yanlısmı dıyosunuz

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri