Atos integral electronic driver?

ta2mix

Üye
İyi günler arkadaşlar hidrolik sistemimizde bulunan atos e-ri-te-05h nasıl bir cihazdır yani bu ve benzeri olanlar için türkçe bilgi bulabilirmiyim. satndart çift yönlü kontrol valfine kumanda ediyor. bir tarafı oransal valf digeri ne anlamadım.

EJldbg.jpg

Tek taraflı oransal valf olmayacağı kanaatindeyim. Aynı hareket miline bağlı olduğunu düşünürseniz. Her bobin soketi bobine bağlı değildir. Bazen basınç transmitteri yada güvenlik preostatına bağlı olabilir.
Oransal valfler çift etkilidir ve karşılaştırma yapabilmesi için biryerlerden geri bildirim alması gerekir(Açı,debi, basınç vs. vs.)

datasheet 05H = for double solenoid proportional valves (only for -TE diyor.
QMXoaj.jpg

buda valfin gösterimi iki tarafındada bobin var. sanki bir tarafı oransal diger tarafa bir komut alıca büyük kontrolcü çalışıyor gibi. Büyük bobinin tarafından valf konumu için feedback alıyor.

Usta ben başka modele baktım ama değişen bir şey yok. 2 ve 3 nolu elemanlar basınç transmitteri, biri kontrol diğeri ana basınç hattına bağlı, bu ilişkiyi nasıl kurdun anlamadım...

datasheet 05H = for double solenoid proportional valves (only for -TE diyor.
QMXoaj.jpg

buda valfin gösterimi iki tarafındada bobin var. sanki bir tarafı oransal diger tarafa bir komut alıca büyük kontrolcü çalışıyor gibi. Büyük bobinin tarafından valf konumu için feedback alıyor.
Bu şemadan anladığım şu :
Sol kutu P ---> B ve A----> Tank
Sağ kutu P ---> A ve B----> Tank
Orada P basınç hattı, T tank hattı, A ve B pistonun girişleri.

kusura bakmayınlatamadım. sembol basit bir çift yönlü tanksız valf.derdim bu diil
atos e-ri-te-05h model üzerinde hazır bu zaten.
atos e-ri-te-05h datasheet bakıp bu kontrolcunün ne iş yaptığını anlatabilirseniz sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri