Asenkron motorun fren bobininin sarımı neye göre nasıl hesaplanır.

ugursoysal

Üye
merhaba arkadaşlar kendim taşeron olarak vinç arızalarına gidiyorum. arızada çoğu zaman karşıma yanmış motorlar ve frenler çıkıyor. bunları başka yere sardırmak yerine ek gelir olarak kendim ufak atelyemde sarmayı düşünüyorum. daha önceden bobinajlık yaptığım için motor sarımını biliyorum ama fren sarımı nasıl hesaplanır bilmiyorum. frenlerin sarımı neye göre hesaplanır yardımcı olurmusunuz.
şimdiden teşekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
fren bobin sarımlarında hesaplama yapılmaz çünkü daha önce hesaplanmış ona göre bobin sarım yeri yapılmıştır.
bence yapman gereken eski yanık bobinin tel kesidini ölçerek ve sipir sayısını sayarak not alman .ona göre sarman.
not alırken fren sistemin etiket değerlerinide not etmen gerekir etiket yoksa fren sistemin yapısını ölçerek not etmelisin.
çünkü bir daha geldiğinde aldığın nota göre sararsın.

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri