Asenkron Motorun 3 Noktada Durdurmak(Yardım)

eyetem

Üye
Arkadaşlar merhaba, forumu baya taradım ama konuyla alakalı bir sonuç çıkaramadım var ise affola...

Elimde mevcut olan 48d/dk bir asenkron motora geniş bir dişli sistemi yaparak 3 kat hızını düşürdüm.Dişli sistemine bağladığım sistemi en başta 0 derece ve 90 derece konumda basit devir yönü değişimi yaparak swichlerle durdurmayı düşünmüştüm. Yalnız artık bana 45 derecede de durması icap etti. Yani motor üç konumda swichler ile durdurmak istiyorum. Kumanda devresi veya logo benzeri birşeyle nasıl yapabiliriz arkdaşlar.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Hızını çok düşürdüğüne göre, hassas bir şey değilse ,zaman rölesi kullan.İstediğin yerde durdur

Durmasını ıstediğiniz noktalara sınır anahtarı monte edin, normalde kapalı kontaklarını kullanarak motora strat verır ve sıvıclerın monte edildiği noktada durdurursunuz. Şunu cevaplandırınız, durdukdan sonra tekrar nasıl çalışacak, belli bir zaman sonra kendisimi çalışacak, operatör tarafındanmı çalıştırılacak.

evet tam olarak nasıl calıstırmak ıstedıgınızı solersenız bızde okadar ıyı yardımcı olmaya calsırız

Motor üç konumda duracak tekrar yeni hareketi operatör verecek. Yani düz zemine kurulan bu sistemin üstüne bir kamera sistemi bağlanacak günde belirli açılarla kayıt yapacak 0 45 90 derecede durdurulacak yeni hareketi sadece operatör verebilecek.

Motor üç konumda duracak tekrar yeni hareketi operatör verecek. Yani düz zemine kurulan bu sistemin üstüne bir kamera sistemi bağlanacak günde belirli açılarla kayıt yapacak 0 45 90 derecede durdurulacak yeni hareketi sadece operatör verebilecek.
Motor kontaktorunun kilit enerjisini 0 derece 45 derece ve 90 derecedeki onceden konumlandirilmis siviclerin nc kontagini seri paylasirsaniz motor siviclere gelince durur tekrar startti oparator yapar

Durdurmasını istediğiniz yerlere switch koyun. Kumanda devresinde mühürlemeyi yanlızca start butonuna paralel değilde start butonu ile birlikte switcleri de kapsaması lazım.

Yapmışken yakışıklı bir şey yap .....
Al küçük bir cpu hızlı saycı girişlerini kullan.koy motorun çıkışına bir encoder istediğin derecede durdur çalıştır.Hatta bir panel yardımıyla her türlü derece setleri girersin

Buyrun, basit bir çizim yaptım.İşinizi göreceğini umuyıorum. Lambalar, ihtiyaridir. ister pano uzerine, ister görülebicek dısarda bir yere tasıyabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• ACILI MOTOR KUMANDA.pdf
    47.1 KB · Görüntüleme: 35

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri