Asenkron motor ani frenleme

3 kw asenkron motora ters akım ile frenleme yaptırdım fakat yaklaşık 1 hafta sonra motor yandı el deymeyecek kadar aşırı derecede ısınıyor nerede yanlış yapıyorum. Acil yardım

Ekli dosyalar

• 14751643441191784604339.jpg
    14751643441191784604339.jpg
    284.3 KB · Görüntüleme: 60
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Motor sarıma gitmeden önce vardı takmamışlar kapağı. Frenleme yaptırmazsak sorun yok frenleme esnasında ısınıyor cevapın için teşekkür ederim

3 kw asenkron motora ters akım ile frenleme yaptırdım fakat yaklaşık 1 hafta sonra motor yandı el deymeyecek kadar aşırı derecede ısınıyor nerede yanlış yapıyorum. Acil yardım
Bu motor hızını almış çalışırken elektriği ters mi çevirdiniz dursun diye benim anladığım bu eğer öyleyse yanlış yol izliyorsunuz.Motoru ani olarak durdurmak için ya frenli motor yani yada sürücüyle bağlayıp sürücüye fren direnci bağlayacak ve sürücüden ani durdurma yapacaksınız sizin bahsettiğiniz gibi ters elektrik verip ani durdurma yapan ben görmedim sürücülerde kendi içlerinde bahsettiğiniz ters elektiriği elektronik devre ile verirler siz kontaktör röle ile sürücü gibi hızlı tepki verecek şekilde ayarlayamazsınız

Dc düşündüm ama hesaplamayı yapamadım trafo yandı. Ters akımla olmazmı daha geçen sene bu tekniği okulda öğrettiler

Frenleme kontaktörünün önünde zaman rolesi var frenlemeyi o yaptırıyor kesik kesik nasıl olacak aklıma flaşör zaman rolesi geliyor olurmu

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri