asansör için asenkron motor devrini düşürme

ozay34

Üye
arkadaşlar basit bir asansör uygulaması yapmak istiyorum.1400 d/d 0.5 hp 3 fazlı bir asenkron motor var.sorum şu,1400 devri 300-400 devre düşürmem lazım.invertör ve kayış-kasnak seçenekleri uygun değil benim için.redüktör kullanmak devri düşürürmü?redüktör kullanacaksam nasıl bir redüktör seçimi yapmalıyım?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Öncelikle merak ettiğim neden invertör kullanamadığın özel bir sebebi yoksa , bence iyi bir seçenek.Redüktöre gelince tabiki olabilir 1400/350 dersek dönüştürme oranı 4 olan bir redüktör kullanmalısın redüktörün tipi ne olacak dersen o da tamamen senin kullanacağın motorun tipine sisteme nasıl bağlayacağına gibi etkenlerin belirleyeceği bir durum redüktör üreticisi şirketlerden bu konuda yardım alabilirsin.kolay gelsin

invertörün pahalı oluşundan başka bi sebebi yok hocam.kayış-kasnak sistemini tam bilmediğim için uzak duruyorum.redüktör daha uygun galiba.cevap için teşekkürler.

redüktör alacağın fiyatlarda invertör alabilirsin.2.el falan

onuda araştırıyorum hocam.inşallah bulurum.

redüktör alabileceğin firma bakıyosan günpaş veya protaş a bakabilirsin internetten drive bakacaksanda asansörde en çok adrive marka kullanılır

Endanın Hız kontrolleri güzel ve ucuz, ikinci elini araştırmaktansa herhangi bir Enda bayisinden fiyat al, tahminim kdv dahil 250tl civarında, 220V tekfaz girer, 220V 3 faz çıkar. Frenleme direnci 65Tl civarında

Basit bir asansör uygulaması demişsin, ödev değilse ve herhangi bir eşya taşıyacaksan tehlikelere yol açabilirsin!!!

!!!Asansör uygulamalarında Hız kontrole frenleme direnci bağlaman gerekiyor!!! Dikkatli ol!!!

sistemde balatalı frenleme düzeneği olacak zaten.bunun dışında frenleme direnci olmasına gerek yok sanırım.benim yapacağım asansör yük taşımak için değil.sistemin uygulamasını görmek maksat.

cevap için teşekkür ederim herkese.

bence hız kontrol cihazı redüktörden daha ucuzdur hem daha kullanışlı 0 hata istediğin devri 0 noktasını yakalar bizde 2.2 kW var istersen gönderebiliriz schnider

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri