Artcam İle Yüz Modelleme

pixel sayısı daha yüksek resimleri kullanmalısın. ve işlemi yeterli hızda yapabilecek iyi bir donanıma sahip bilgisayarın olmalı.

Son düzenleme:
Bilgisayar donanımım çok iyi. Özellikle bu işler için üst düzey pro bir sistem topladık. Resimleri de olabildiğince yüksek kalite resimler kullanıyoruz. Takıldığımız o eşiğin ne olduğunu hala bulamadık :)

@KAYSERİ adlı üye arkadaş msj atmışsınız, özelden msj atamıyorum mesaj sayım 20 den az diyor, size buradan yazayım istedim. Sorun insan yüzü modellemekse sadece birkaç hamlede yapamazsınız. Programın sculping menusunden bir heykeltraş edasıyla çalışmanız gerek. Çok temiz bir iş için günleriniz pc başında geçer. Özellikle cnc den birebir çıkarmak istiyorsanız. Örnek pdf dosyaları var anlatıyor adım adım, bulursanız orada işin çok da kolay olmadığını göreceksiniz. Yaptığınız çalışmaların her açıdan yükseklik değerlerini kontrol etmeniz gerekecek. Kazıma, yükseltme, smooth aracını kullanarak tek tek çalışacaksınız. Bu arada işin 2d kısmından vektorel olarak da çalışacaksınız. Bol bol deneme yapın çözersiniz. Aslında en profesyoneli artcam ve zbrush kullanarak çok gerçekçi ve temiz çalışmalar çıkarabilirsiniz. Youtube da bir italyan arkadaş var o baya güzel anlatıyor fakat dil sorunu var maalesef. Türkiyede pek kaynak yok, iş internetten kendinizin araştırmasına kalıyor.

3D Rölyef Tasarım | Facebook

buradan örnek çalışmalarıma bakıp beni takip edebilirsiniz.

3DRolyef.com I Cnc Oyma Çizimleri web sitemden bana ulaşabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ArtCam programı edinmek istiyorum. İnternetten indirdiğim ArtCam programları çalışmıyor. Bu konuda yardımcı olunursa çok müteşekkir kalacağım. Selâmlar.. Ünal Kıvanç - ***@***

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır aradığım fakat bulamadığım artcam türkçe dökümanları hala bulamadım :) fakat kendi çabalarımla bir nebzede olsa proğramın cam bölümü ile face vizard olayını hali hazırda çözdüm kısaca bugün ilk olarak face wizard a deyinmek istiyorum artcam proğramını çalıştırdığımızda
sağ alt köşede layers ve toolbox olmak üzere iki sekme mevcuttur bu sekmelerden toolbox olana tıklıyoruz daha sonra face wizard sekmesine tıklıyoruz ve adımları takip ediyoruz şöyle ki ;

1-open deyin ve modellemek istediğniz fotoğrafı seçin ve next deyiniz
2-draw smooth poliline sekmesini etkinleştirip create plyline tool a tıklayıp resimden modellemek istediğimiz yüzeyi el ile kapalı bir vektor olacak şekilde çiziyoruz. ve next diyoruz
3-burada bize çizeceğimiz yüzeyin sınırların bunu iki nokta ile göstermemiz gerekiyor bunun bir yüz olduğunu kabul edersek kaş ve ense kısmındaki sınır noktasına bırakılacak iki nokta sayesinde alan seçimini tamamlamış oluruz. ve next diyoruz
4-next dedikten sonra proğram resmi katılaştırarak uygun forma yakın bir şekilde katılaştırmaya başlıyor bundan sonraki olay tamamen kullanıcının secimine kalıyor.
5- eğer buraya kadar olan işlemleri doğru yaptıysanız sol tarafta sculpting menusunun çıkması gerekiyor sculpt heykel traş demetir sculpting ise traşlamak (bkz Remove) anlamına geliyor bu menüde katımızın üzerinde çıkan dairenin çapı yani özelliğini değiştireceğimiz / düzenleyeceğimiz modelin seçim anahtarı daire biçimindeki nesnenin çapı bunu yaparken hangi kriterlere uyulması gerektiği (bkz Strenght geometry) ve smoothnes ayarları ile uygun olan şekilde yukarıdaki yayma oyma kabartma şeklindeki sekmeleride kullanarak resmimizi orjinal formuna en yakın 3 boyutlu bir model haline getirmiş oluyoruz... (cam bölümünü ise çok yazkın bir zamanda sizlerle paylaşacağım bu anlatım Artcam 2008 içindir.

Arkadaşım merhaba, cnc 3018 mini reuter cihazım var. Kendi grbl programı ve easel ile 2 boyutlu çalışmalar yapabilmekteyim. Rozet, arma, kolye, madalyon işleri uğraştığımdan 3 boyutlu çalışma yapabilmem gerekiyor. Bunun için gereken cracklı ArtCam programını indirip çalıştırabilmeyi başaramadım. Yardımcı olur musunuz? Teşekkürlerimle.. ***@*** Ünal Kıvanç..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri