Arkadaşlar bu çakmağın çalışma mantığı nedir?

dert36

Üye
Benim anladığım elektronlar bir telden diğer tele havadan atlayarak gidiyor. O yüzden araya konan şeyler elektronlarla çarpışarak yanıyor. Doğru mu anlamışım? Ama elektronlar nasıl havadan atlayabiliyorlar? hava yalıtkan değil miydi?

Yuksek voltaj tahminim en az 6-8 bin voltaj var o iki uc arasinda. Cok tehlikeli cocuklarin eline gecmemeli. Benim elimde 10 000 voltluk trafo var 15 mm den atlama yapabiliyor.

Yuksek voltaj tahminim en az 6-8 bin voltaj var o iki uc arasinda. Cok tehlikeli cocuklarin eline gecmemeli. Benim elimde 10 000 voltluk trafo var 15 mm den atlama yapabiliyor.
8 bin volt adamı öldürmez mi? şimdi ben onun ucuna dokunursam beni 8 bin volt çarpmış mı oluyor?

Evet carpar. Voltaj var ama akim ne boyutta bilemiyorum cokcdusuktur. Oldurmese bile yani hayati organlari felc etmese de sizi sok edecek yada bayiltabilir.

Devre elemanları nedir bunun ? Bu mini trafoyu nerden bulabiliriz ?

O mini trafo lcd tv ve monitorlerin inverterindeki trafoya benziyor.

aa3PrcEutKAntk7FmILhucNiMY6MfyCj6gLpP-VFEv4CAaB4Pk.jpg

elektronik balastların içerisinde de var sanırım..

Elektroşoklu fenerlerde yüksek gerilim trafosu içine devreyi monte etmişler görünmüyor pile bağlayınca çok güzel çıkış veriyor. Pili bitmiş bir fenerden çıkarıp denemiştim. Normalde 3 veya 4 küçük ni-mh şarzlı pil kullanıyorlar ben 18650 lion şarzlı pil ile denemiştim. Malzeme bulamazsanız alabilirsiniz.
http://www.beklemedenhemenal.com/ELEKTROSOKLU-EL-FENERI-1101-SARJLI,PR-63.html

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri