Arkadaşalr bu devreyi nasıl olusturabilirim?

arkadaşlar benim elimde bir adet batarya, bir adet güneş pili,bir adet adaptör var bu dediğim malzemeler küçük boyutlarda.

benim isteğim güneş pili ile bataryayı doldurmak ve adaptörü taktığımda batarya dolsun güneş pili devre dışı kalsın ki güneş pili ile adaptör çakışmasın

adaptöre ve solar panele birer adet diyot bağla. katotlarını birleştir ve pilin + ucuna bağla. şaseler ortak. yada eski pilli radyolarda olduğu gibi adaptörü takınca pili ayıran bir jak kullan.

adaptöre ve solar panele birer adet diyot bağla. katotlarını birleştir ve pilin + ucuna bağla. şaseler ortak. yada eski pilli radyolarda olduğu gibi adaptörü takınca pili ayıran bir jak kullan.
cevabınız için teşekkürler fakat güneş piline bağladığım diyot sürekli iletimde olacakbu yuzden adatör diyot üzerinden solar panele gidecek eğer ben güneş pilini kapatıp dıyodu kesersem ve adaptörü bağlarsam olur fakat diyelimki ben güneş pili enerji üretirken ben adapttör bağlarsam çakışırlar

Ekli dosyalar

• 2017-04-17_18-33-30.png
    2017-04-17_18-33-30.png
    7.5 KB · Görüntüleme: 13
hem güneş pili akımı hemde adaptör akımı dikkat edersen sadece pilden geçiyor. çakışmazlar.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri