ariston mtm1901 tk buzdolabı elektrik gelmiyor göstergede hiç bir led yanmıyor

baytmen

Üye
arkadaşlar ariston mtm 1901 tk model buz dolabım var götergelerde hiç bir led aydınlatmıyor sanki dolabın fişi çekili gibi üzerinde sigorta varmıdır üst kapının üstündeki göstergelerin olduğu paneli söktüm kontrol kartı var bununla ilgili bir yardım bir şema bulabilirmiyim birde dolabın arkasında dipnot gibi bir şema var termal fuse den bahsediyor sağına soluna bakındı bulamadım bu sigorta atmış olabilirmi dolabın kablosu sağlam ölçtüm kontrol kartın üzerindeki zenerleri dirençleri ölçtüm onlarda sağlam yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar şimd teşekür ediyorum

Buzdolabınızın termostat konumunu 2'ye getirin.Termostat düğmesi 2 de iken daha kolay çalışır.Bazen 1 de iken çalışmıyor problemleri olabiliyordu. 5 dk kadar bekleyin eğer çalışmıyacak olursa.Üst panelde bulunan elektronik güç kartı arıza yapmıştır muhtemelen onu değiştirin. Çünkü ben Arıston servisinde çalışırken sürekli karşılaşırdık,buzdolabınızın termostat düğmesine bakın kırık bir bir durum var ise ondan dolayı da olur.Kolay gelsin

kart üzerindeki besleme patlıyor bi kontrol et &90 bu arızayı yapıyor

Buzdolabınızın termostat konumunu 2'ye getirin.Termostat düğmesi 2 de iken daha kolay çalışır.Bazen 1 de iken çalışmıyor problemleri olabiliyordu. 5 dk kadar bekleyin eğer çalışmıyacak olursa.Üst panelde bulunan elektronik güç kartı arıza yapmıştır muhtemelen onu değiştirin. Çünkü ben Arıston servisinde çalışırken sürekli karşılaşırdık,buzdolabınızın termostat düğmesine bakın kırık bir bir durum var ise ondan dolayı da olur.Kolay gelsin

Mustafacım arkadaş kontrol kartı falan diyor. Muhtemelen Elektronik kontrollü ürün. bu üründe termostat var mıdır?

Ustam termostat olmayan model bu.Özür diliyorum,termostat kelimesini alışkanlık haline getirmişim.Termostat'ın yerine elektronik güç kartının üzerindeki Potansiyometre diyeceğim yerde yanlış terim kullanmışım.Ne olur yanlış bilgilendirdiysem tekrar özür diliyorum.Kolay gelsin.

arkadaşlar sorunu çözdüm dediğiniz gibi kartın besleme problemi varmış bi elektronikçide kartı buldum şuan buzdolabı çalışıyor yardımlarınız için teşk ederim

Sorunun çözülmesine sevimdik :) Nerden buldun o kartı piyasada bulman çok zor. Elektronikçi tamir mi etti?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri