Ariston Margherita 2000

hacksiz

Üye
çamaşır makinası herşey nıormal gösteriyor programı siliyor fakat su almıyordu
makina su almadan önce motoru birkaç tur döndürüp test ediyormuş takodan sinyal gelmezse programı başlatmıyor ve su almıyor uğraşırken hep su alma konusuna takıldım baya uğraştıktan sonra motoru ölçtüğümde voltaj geldiğini farkettim söktüm kömürler bitmiş sitedende aldığım yardımlarla makinanamı kurtardım çok alakasız bir arıza o yüzden paylaşmak istedim herkeze selamlar

su almadan önce bir kaç tur motorun dönmesi ve takodan sinyal alması gibi bi durum söz konusu olamaz...bunu kim sölemişse sizi yanıltmış...margaritaların hiç bir modelinde su almadan önce motor dönmez...ancak kömürler biterse su almaz...çünkü ventillerin ortak uçlarına gelen enerji motor kömürleri üzerinden geçer....takodan sinyal alıp su alması alakasız bişey...takoyu üstünden sök at genede su alır...olay tamamen kömürle alakalı....tako bobini arızalı (kısadevre olan)bir makina yıkamada sıkmaya geçer...bazı modellerde kısa devre haricinde devre kopukluğu (bobin kopukluğu) varsa yıkama dahi yapmaz...su almadan önce bi kaç tur dönmesi takodan sinyal alması tamamen bi yanlıştır....bu yanlışa düşüp su almayan makinalarda tako sinyalinden falan asla şüphelenmeyin.....
EGEMAK-BEYİNCİ SERKAN

su almadan önce bir kaç tur motorun dönmesi ve takodan sinyal alması gibi bi durum söz konusu olamaz...bunu kim sölemişse sizi yanıltmış...margaritaların hiç bir modelinde su almadan önce motor dönmez..............
EGEMAK-BEYİNCİ SERKAN

Ustam yazılarınızı okudum Benim işi çözerse EGEMAK-BEYİNCİ SERKAN yada muadili bir usta çözer dedim.

Ürün AL108X Çamaşır Makinası. Sitenin yardımıyla Prosestatı, Rezistansı, Motor kömürlerini çok şükür değiştirdim. Ben de az değilim hanı :) Makina tıkır tıkır çalışıyor, ısıtıyor, sıkıyor, Yalnız arada bir su alma+boşaltma ve bir de tanıyamadığım bir sesi aynı anda veriyor, üstelik kir ve lekeleri çıkartmıyor. Bana şimdi su alma ventillerinin evp, evc, evl leri hangi su girişe göre (Ön, Sıcak, Soğuk Bunlar hani gözler.vb.)hangilerine bağlamalıyım, Biliyorsunuz biri - üçüne diğerlerini ise karıştırdım.

Birde şimdi Yani buradan indirdiğim Ariston Margherita modeller 2005 Pdf kullanım ve tanıtım kılavuzunda Mekanik Timerli Modellerde Karta yanlış takarsanız kart patlar diyor.Benim söktüğümde Motor Kabloları CNF rosso da bağlı idi Doğru yere takmaya korktum bi uzmanına soruyum dedim. Elimdeki Kart Pdf Sayfa 20 deki kartın aynısı.Yani t110 94v 0 300-489 Kabloların yerini CNA,CNC, CND, CNE,CNF olan karttaki soketlere Örnek c lere 10C1, D lere 10D1 ve F lere 10F1,2,3,4,5.. gibi mi takıyım, yoksa söktüğüm gibi mi takıyım. Lütfen yardımcı olun.
Teşekkürler.

Ariston Margharita 2000 AL108X çamaşır makinesi kartı yandı, elinde bu karttan olan veya tamir edebilecek olan bilgisi oln yazarsa memnun olurum

ALLAH Razı olsun benimde aradığım arıza çözümüydü, sağolasın...

Merhaba benim ariston ab 95 çamaşır makinem var. Birkaç gün önce makinem sıkma işlemine gelince sıkmaya çalışıyor fakat sıkamıyordu ve ben motor kömürlerini değiştirerek sorunu çözdüm.şu anda ise yıkama yapıyor,sıkma işleminden sonra boşaltma pompası sürekli calışır vaziyette kalıyor ve programı sonlandırmıyordu. Bende pompayı söküp temizledim ama daha kötü oldu şu anda hangi programı secersem seceyim sadece pompa devreye giriyor ve bir kez sıkma işlemi yapıp programı sonlandırıyor.pompa epey zamandır çok sesli çalışıyordu acaba pompa bu arızaya neden olabilir mi?yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler.

Merhabalar bende de Ariston Margharita 2000 AB83 modeli var sıkmaya geliyor ancak rutin devirde dönüyor.motor devri sabit yavaş hızlanmıyor.dolayısıyla çamaşırları sıkmıyor.sorun ne olabilir acaba ?

öndeki sıkma ayar düğmesi kapalı olabilir

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri