Ariston Av 102x çamaşır makinası arızası

Arkadaşlar merhabalar iyi çalışmalar makinam çalışma butonuna basınca çalışıyor suyu alıyor bir tur dönüp tekrar su alıyor tekrar dönüyor birkaç defa daha bu işlemi yapıp ardından 3 ,5 tur ,bazen 2 tur daha döndükten sonra leke çıkarma ve ilave durulama ve anahtar resimli led yanıp sönmeye ve su boşaltmaya başlıyor ve hiç bir müdahale yapılamıyor fişini çekerek durduruluyo nedeni ne olabilir yardımlarını bekliyorum kolay gele

1420750436336-434213891.jpg
1420750522467-1039388337.jpg
kardeşim fotoğraf daki model inşllh çözeriz bu arızayı

Makina su almaya başlıyor bir miktar su aldıktan sonra dönmeye başlıyor bu normal durum tabi bir kaç böyle devam ediyor daha sonra su alma işlemi bittikten sonra sağa sola normal dönmeye başlıyor bazen 3 bazen 5 dakka çalışıp başta belirttiğim arzayı veriyor seviye sivicinin hortumu sağlam ve çalışıyor motor takosu sinyal gönderiyor ancak şöyle birşey farkettim motor sağa dönerken kollektörde fırçalarda ark oluşuyor fakat sola dönüşte ark yok bu kartın arızaya geçme sebebi olabilirmi motoru değiştirmeyi düşnüyorum

motor kömürlerini ve yaylarını yenile kollektörünü çok ince zımpara ile zımparala
su seviye hortumunu kontrol edin delik veya tıkalı

Son düzenleme:
Beyinci Ali ustam sanırım sıkıntı motor dan kaynaklanıyor motorun kömürlerini yenilediğim ve kollek. Zımpara yaptığım halde arıza giderilmedi motor daha fazla ark yapmaya ve yanık kokmaya başladı heralde patlak sargı var motoru değiştirp görücez

Yanlız şöyle bi durum var bu arızayı 6. Programda yapıyor ama 9 da yapmıyor ilave yada sadece durulamada yapmıyor böyle olunca karttan şüphelendriyon

Arkadaşlar kolay gelsin motoru değiştirdim prostatı değiştirdim ama olmadı sorun aynı sanırım kartı değiştirmem gerek kartı kimden nerden alırım arkadaşlar

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri