Ares'te kırmızı çizgiler

Şafak54

Üye
Merhaba herkese,

Ben isiste devremi çizdim ama areste yolları tam istediğim gibi çizemiyorum.

Çizgileri bottom copper yapmama rağmen kırmızı çizgiler var.

Yardım ederseniz sevinirim,bu haftasonu baskı devre haline getirmem gerekiyor.

Hatta çok acil yardımınıza ihtiyacım var.

3DYYz2.png

Cetvel gibi bir işaret var ya auto routerın orda onu seç ordan "Design Rule Manager" ismi ordan netclasses tıkla .Orda netclass diye birşey var orda power seçili onu Signal yap ayarını o şekilde çizebilirsin.

Ekran Alıntısı.JPG

Son düzenleme:
bu kadar küçük alanda bol entegreli tek taraflı pcb çizmek mümkün değil diyor, yapılacaklar belli
1- Alanı büyüt
2- Devre yerleşimini dikkatlı yap (yine mümkün görünmüyor)
3- Bol atlama kullan
3- Entegrelerin işini yapacak pic/avr kullan ve pro yaz :)

Zaten hayatımda ilk defa yapıyorum,hocanın kıllığı,damdan düşer gibi ödev verdi.

Bütün arkadaşlar düşünüyoruz nasıl yapıcaz diye.

Tamamı alttan olmuyor yolların.O yüzden ben de atlama yapmaya karar verdim dediğiniz gibi ama yarın hoca ile bir konuşayım çünkü kabul etmeyebilir.

Peki devrede herhangi bir hata falan var mı ilk bakışta gözünüze çarpan birşeyler.

Yolların kalınlığı falan.

Yardımcı olursanız sevinirim.

önce ayarları defaultsa getirin. sonra yolları çizerken sol alt köşede bottom copper seçili olacak şekilde yol çizin.

orasını yanlışlıkla top copper yaparsanız kırmızı yani üstte yol çizer. top copper olmuş ise bir şekilde onu yanında bulununan oku tıklayarak bottom copper.

özetle sol alt köşede çizeceğiniz yolu nereye çizeceğini gösteren yer var. (adı ve rengi ile birlikte) orayı seçin ve yolunuzu çizin. istediğiniz yere.

diğer ayarlarla fazla oynamayın şu aşamada bence.

atlama yapmanız gereken yerde kısa kırmızı top copperla atlama yapın. alttaki yolu aşınca tekrar bottom coppera geçin yolu bitirin. daha sonra üstten devreyi kurarken oraya tel çekip atlama yapabilirsiniz.

top copperdan bottoma bottomdan top coppere mouseyi oldugu yerde iki sol tık yaparak via (delik) açıp yola devam edin. 2 tıkla tekrar delik açıp yolu tamamlayın gibi.

devrenizi ilk önce isiste şemasını çizin. ordan ares simgesine tıklayıp arese geçim. yanlış yol çekmeniz durumunda sizi uyarır.

devrenizi ilk önce isiste şemasını çizin. ordan ares simgesine tıklayıp arese geçim. yanlış yol çekmeniz durumunda sizi uyarır.
Ustam peki pinden pine direk atlama yapabilirmiyiz tek taraflı baskı için yoksa yoldan yolamı olmalı.Birde bunun cevabını verebilirseniz çok sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri