Ares ISIS'te çizilen kılıfı görmüyor

Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için, çizimleri de bir taraftan yetiştirmeye çalıştığımdan çok cevap yazamıyorum, yüklediğiniz dosyayı da indirdim hemen bakacağım teşekkür ederim gerçekten. İyi akşamlar.

kolay gelsin.

dosyada kılıf çizmeyi anlatmadım. kılıfı çiziyorsunuz öyle demişsiniz. daha önce oluşturdugunuz kılıfla yeni bir isis elemanı oluşturmayı gösterdim. umarım işinize yaramıştır.

NOT: Bu arada oluşturduğunuz kılıfları hepsini bir ares çizimine koyup ares çizimini paylaşırsanız insanlarda o kılıfları kendi kütüphanelerine ekleyebilirler.

Son düzenleme:
Arkadaşlar dc motor model e nasıl kılıf giydirebilirim? Kılıfı kendi çizdim fakat 3D visualizer yaptığım zaman çizdiğim kılıf gözüküyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Merhabalar

Arkadaşlar kütüphanede olmayan bir kaç komponentin kılıf çizimlerini Ares'te yapıyorum (Make a package), sonra Isis'ten gerekli komponent çizimini yapıp (Make a device), Ares'te çizdiğim kılıfı bu elemana tanımlıyorum.

Kütüphaneden çizmiş olduğum elemanı seçerken iki çizimde gözüküyor fakat şemayı çizdikten sonra Ares'e geçince çizmiş olduğum elemanı ares görmüyor diğer devre elemanlarını otomatik olarak görüyor fakat sonradan çizilenleri devre kartı çizimi sırasında kullanmıyor.

Bunun çözümü nedir bilen yardımcı olabilir mi?

İyi günler.
--> İSİS'te elemana sağ tıkla, "Edit Properties",
--> "Part Reference" ve "Part Value" alanlarını doldur. (elemanın adını yazmak gibi mesela)
--> "PCB Package" bölümünden ARES'te oluşturduğun kılıfı bul ve ekle
--> En alttaki kutucuklardan bütün tikleri kaldır. Özellikle "Exclude from PCB Layout" tikli olmasın.
--> "ok" de tamamdır.

Bu şekilde bir seferlik çözüm oluyor. Proteusu aç/kapa yapınca tekrar aynı şeyleri yapmak gerekiyor.
Kesin çözüm nasıl olur bilen varsa yazarsa daha iyi olur. Herkese iyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri