Arduino sinüs dalga

c0admin

Üye
Merhabalar. Ben arduino uno veya mega dan sinüs dalgası almam lazım 3 faz. aralarında 120 derecelik fazlarla. Faz farkınıda geçtim sadece sinüs dalga nasıl yapabilirim yardımcı olursanız gerçekten çok makbule geçecek :)) Daha denemediğim şey kalmadı pwm çıkışında integral aldım yükselteçe koydum bir türlü elde edemedim. Yardıma ihtiyacım var :) Alttaki gibide olur :)) (şematik ve kod konusunda yardımda geçerli :) )

Fig_3_Sample_and_Hold_DAC.jpg

Ayrıca arduinodaki Fading örneği de size sinüs dalga vermesi lazım

Fading de led e giden sinyal kare dalga. Ani yükseliş ve çıkış işimizi görmüyor maalesefki.

Kare dalga olduğunda bir yanıp bir sönmesi gerekmiyor mu? Ama fading örneğinde düşük voltajdan logic 1 yani 5volta yükselen bir pwm örneği var, daha sonra tekrar kademeli olarak 0'a düşüyor, bu sinüs olmuyor mu?

yok kardeşim pwm çıkışı olduğu için +- 5V aralığında verdiğinden sinüs gibi geliyor ama aslında kare dalga veriyor. Ekde resmi var bakabilirsin istersen.

Ekli dosyalar

• fadding.JPG
    fadding.JPG
    131.7 KB · Görüntüleme: 97
yok kardeşim pwm çıkışı olduğu için +- 5V aralığında verdiğinden sinüs gibi geliyor ama aslında kare dalga veriyor. Ekde resmi var bakabilirsin istersen.

hmm o zaman sadece pwm duty cycle değiştiği için ışık azalıp artıyormuş gibi oluyor doğru mudur?

Arkadaşlar sinüs elde edemiyoruz fakat çıkış pinin rc filtre koyarsak filtre çıkışından sinüs elde ediliyor kullanacak olanların bilgisine.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri