Arduino İle RF haberleşme sorunu

elehab

Üye
Merhaba arkadaşlar.
C# ile aldığım veriyi usb üzerinden USB-TTL çevirici ile alıp RF VERİCİ ile yollayıp,arduinodan RF alıcı ile almak istiyorum.fakat arduino kodlarını bir türlü çözemedim.
1.sorum:RF alıcının digital ucunu arduino RX0 ucuna takıyorum.daha sonra bunu serial.read ile okuyup atıyorum. ama bir türlü yapamadım.Yanlış yaptığım yer neresi? Birde arduino virtualwire.h kütüphanesi ne işe yarıyor? 2 arduinoyu bunla haberleştirebiliyoruz .Ama pc arduinoyu yapmadım . Yardımcı olabilecek varsa çok iyi olur :)

Basit rf vericiler seri port verisiyle çalışmaZ. Virtual wire sanal tel demek yani bununla yapabilirsin. İncele

Bunlar basit işte. Seri iletişimi destekleyen tipler var biraz pahalıdır. Onları kullanabilirsin ya da PC tarafı için de mikroişlemcili bir şey yapacaksın ve veriyi ona göndereceksin. O da diğer Arduino ya gönderecek

anladım. peki bu seri iletişimi destekleyen tiplere bildiğiniz var bir örnek verebilir misin ?

Verdik yukarıda, araştırırsan daha da bulunabilir ama TTL seviyesi yazıyorsa girişine max232 ile seviye değiştirici yapmak gerekecek. Çünkü bilgisayarlarda seri port +/- 12Volt seviyesinde

Verdik yukarıda, araştırırsan daha da bulunabilir ama TTL seviyesi yazıyorsa girişine max232 ile seviye değiştirici yapmak gerekecek. Çünkü bilgisayarlarda seri port +/- 12Volt seviyesinde
Peki çok teşekkürler cevap için.Bişey daha sormak istiyorum. pc nin oraya USB destekli bir PIC koysam (yada bir arduino daha ),C#ile bilgiyi alsa ve rf verici ile veriyi yollasa ve bende bu veriyi arduinoda rf alıcı ile alsam sorun olur mu ?

Sorun olmaz çünkü olması gereken de böyle bir şey. Ama sadece basit komutlar gönderilecekse bu cihaz fazla bence ama zevk meselesi tabi.

Sorun olmaz çünkü olması gereken de böyle bir şey. Ama sadece basit komutlar gönderilecekse bu cihaz fazla bence ama zevk meselesi tabi.
Bilgisayarın USB portuyla arduino yu başka nasıl kablosuz haberleştirebilirim peki ? bluetooth ile kapsama alanı az oluyor sanırım 10m .

Usb-> mikroişlemci -> basit 433mhz verici en mantıklı çözüm.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri