arcelik telve selenoid arizasi

f1hakkinen

Üye
arkadaslar merhaba,
arcelik telve makinasinda kahve hazirlanirken, cezvedeki suyun tasmasi sonucunda bir gozu arizalandi.
garantisi bitmis olan makinayi servise goturduk, selenoid valfi ve sensoru arizasi oldugu belirtildi. 300 tl ye yakin ucret talebi var.
sizin tavsiyeniz nedir? uygun fiyatli bir cozum bulabilir miyiz?
tesekkur ederim.
Saygilar...

Teknik bilginiz ne derece bilmiyorum ama ben olsam içini açıp bu arızalı oldukları söylenen parçaların gerçekten arızalı olup olmadıklarının kontrolünü yapardım.

arizali parca oldugu kesin, cunku sivi temasi olmayan goz calisiyor.

aynına yakın benzer muadili bulursun piyasada sen parçayı sök götür verirler aynını takarsın

Sent from my SM-A310F using KontrolKalemi Forumu mobile app

hafta ici parcayi bulmaya calisacagim. bir arkadas servisten al, kendin degistirirsin dedi. bakalim, en kotu oyle yapacagim.

maw8Ek.jpg

tXVXyS.jpg

yeni parça alıp hallettiniz galiba, güle güle kullanın. neler aldınız, nasıl yaptınız ?

daha bir sey yapmadim maalesef. hangi parca ne ise yariyor ona bakiyorum.
bugun baska bir servise gittim. ilk servis selenoid ve sensor degisecek 290 tl dedi. ikinci servis 195 tl fiyat soyledi. eger kendim parcalari alirsa 150 tl imis.
yarin cozecegiz insallah.

Geçmiş olsun elime geçmediği için iç parçalarını bilmiyorum maalesef, ama sensör denilen üst kısım zamanla kahve telvesi ile kaplanıyor peçete ile temizleyebilirsin ve çalışan gözü bu halde açıkken çalıştır oynar parçaları görmeyi sağlarsın.

bugun baska bir servise verdim. malzemelerini alip toplayacagim. fakat daha once olmayan bir problem cikti. makina su akitmaya basladi. contasini tam yerine oturttum fakat ters takildi herhalde.
yarin ogrenecegiz servisten:)

Forum istatistikleri

Konular
127,961
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri