Arcelik Beko 7 kg camasir makinesi surekli rulman bozuyor

Arcelik Beko 7 kg camasir makinesi surekli rulman bozuyor.orjinal parcalari kullandigimiz halde o kadar ozenle yapsakta rulmanlar uc bes ay sonra bozuluyor yuvasi felan herseyi saglam kimi 2 ayda kimi 8 ayda bozuluyor.benim bilmedigim birseymi var yardimci olursaniz sevinirim.

kullandıgınız sızdırmazlık keçesinden yada keçenin milde oturdugu sarı bilezigin kirli yada aşınmış olmasından kaynaklanıyor olabilir...tamburu yerine oturturmadan bilezigi çok ince 800 lük falan bir zımparayla fazla aşındırmadan suyla temizleyin...

kullandıgınız sızdırmazlık keçesinden yada keçenin milde oturdugu sarı bilezigin kirli yada aşınmış olmasından kaynaklanıyor olabilir...tamburu yerine oturturmadan bilezigi çok ince 800 lük falan bir zımparayla fazla aşındırmadan suyla temizleyin...
bunlara dikkat ediyorum orjinal parcalari kullaniyorum rulmani cakarken cok dikkat ediyorum hersey duzgun birsekilde yapiyorum mil felan cok temiz sarisi cok iyi fakat yinede rulman bozuyor uc bes ayda anlayamadim gitti.

Kaç yıllık makina. Amortisörleri sağlammı? Birde zemin düz olmalı,makina ayaklarıyla ayarlanabilir seviyede düzgün olmalı. Diğer bir faktör büyük parça çamaşır içine küçük parçalar atılmamalı. Örneğin 3-4 çarşaf yanında bir havlu atsanız o havlu çektiği su ile noktasal ağırlık oluşturup tek yönde vuruntulu çalışmaya neden olur amortisörleri yorar, amortisör bozuksa yataklamaya rulmana zarar vermeye başlar.

çamaşır 7kg dan fazla atılıyorsa rulman yine dağıtır kullanıcı hatası olabilir

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri