arcelik 72 ekran tv arızası

oduncu11

Üye
slm arkacaşlar bende 72 ekran arcelik fıleyt tv var şasedeki devreler soguk eligim olmuş onları lehimlerken havyayı bulok kondansatörün ayaklarına deydirdim kısa devre oldu calışmıyor transistör direncler giddi biliyorum ama hangileri giddi bilmiyorum hangilerini deyiştirmem gerekiyor yardımcı olurmusunuzve ölcü aledindeki deyerleri neler şimdiden teşekkürler emeyiniz için saolun kolay gelsin

cihazın modelini belirtmemişsiniz.öncelikle besleme devresi üzerinde fiziksel göz kontrolü yapın. yanık,çatlak ,patlak malzeme varmı kontrol edin.değeri veya numarası okunmayan malzeme varsa,cihazın şeması gerekecek.eğer fiziksel bir sorun yoksa ,iş sizin becerinize kalıyor.ölçü aleti ile ölçülebilen tüm yarı iletkenleri ölçün.cihaz sigorta attırıyorsa kısa devre arayın yoksa ölçerek arızayı aramaya devam edin.modelini veya foto yükleyebilirseniz daha çok yardımcı oluruz.kolay gelsin

fleyt düz kare 4470mi nedi tam emin deyilim sanırım trasistör ve direnclerden birini bozdu ama hangisi oldugu bilemiyorum

teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,104
Kullanıcılar
449,805
Son üye
berkayk304

Yeni konular

Geri