Araç Takip Sistemi

cingirock

Üye
Merhabalar

Ben şimdi kar mücadele araçlarına elektronik kart yapmak istiyorum yani tuz serpme ve kar küremeyi aynı kutu üzerinden kontrol etmek istiyorum ayrıca iş yerinden istenilen bunun gps ile kontrolü ve GPRS ile bütün araçların tek bir merkezden kontrol edilmesi isteniliyor...
zaten mevcut olan kutumuzdaki elektronik kartımız eski ve tiger yazılımı kullanıyor...

sormak istediğim acaba gprs ile uyumlu nasıl bi kart kullanılır ve hangi programlar lazım olur elektronik olarak

açıkcası konuya hakim olmadıgım için düşünçülerinizi almak istiyorum

teşekkürler

Ekol lojistikte dorselerin yerlerini tespit etmek için elektronik ve yazılım yapan bir arkadaşım gsm ve gprs sistemlerinin aynı anda çalışacağı bir kart tasarlamıştı.

açıkcası bilgim yok nasıl bir baskı devre kullanılır,hangi pıc ile işlem yapılır bilmiyorum

Ferhat tı o devreyi yapan arkadaşımın ismi ve andrio (yazımı yanlış yazmış olabilirim) mu öyle bir şeyle yazıyorum demişti bana!pic'ten çok daha fazla kapasiteli ve iyi diye söylemişti!gprs ve gsm modülleri zaten hazır alıyorsun.Bunları Andrio ile yaptığı yazılımla haberleştirip dorsenin nerede olduğunun gprs kodunu şirkete gönderecek bir yazılım üstünde çalışıyordu!

Oldum olası hiç ısınamadım o kartlara ama piyasada ço kiş görüyor sanırım.

bizim kullandığımız tiny tinger acaba bu sistem için uygun mudur

@MAIN_LOOP dizayn ettiği sistem vardı ful gps ... arama yapmadan konu açmışsın araç takip yazman yeter.

tabi ki bütün konulara tek tek baktım ama eğer yazdığım kısmı iyice okursan istediğim araç takip sistemi değil daha bir komplike sistem
bir daha oku istersen
main_loop arkadaşın bütün mesajlarına baktım böyle bir konu yok

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri