Araç Isı/Saat/Takvim Göstergesi

devre yi yaptım calışıyor ama cok masraf ettim 4x20 ekran bozdum .pic 16f876a gitti iki adet ama yaptım .2x16 ekran gitti 3 adet ama yaptım daha bircok malzeme boşuna gitti .baskıyı pdf formatındaki gibi basmayın olmuyor .ters basın mutlaka .ben iki adet bakır palet ve asit harcadım ama sonunda calıştırdım . şimdi uygun bir kutu arıyorum ..ha birde k 150 pic programlayıcıya ne olduysa atıgım program oku dedigim zaman 000 000 000 gösteriyor okumuyor ama yazıyor . vs..vs ..vs ama sonunda yaptım calışıyor .arabam yok ama dışarı sıcaklıgını ortam sıcaklıgını ve kalerifer petegi sıcaklıgını görebiliyrom ...saat i ve sıcaklık kontrolü rölesini kombiyi kapat uyarısı olarak kullanıyorum ..neyse hala kutuya yerleştirip odama yerleştirecegim ...poverpoint deki miror cizimin oluşturup öyle deneyin tavsiyem olsun ..

kardeş bu devreyi yaptım ama pici proğramlayamadım.proğramı atınca tamam gibi ,doğrula veya oku dediğim zaman 000 000 gösteriyor. code prodectekt hatası alıyorum.bu picin nasıl proğramlandığını bilen biri anlatırsa memnun olurum.selamlar

arkadaş pic degiştir de dene ben cok ugraştım en sonunda calıştırdım şu an calışıyor

Elimde 6 tane pic var ankara konya sokaktan alırken oradaki bir arkadaşada hexi attırdım sonuç hüsran.yinede cevap verdiğin için teşekkür ederim

Elimde 6 tane pic var ankara konya sokaktan alırken oradaki bir arkadaşada hexi attırdım sonuç hüsran.yinede cevap verdiğin için teşekkür ederim
isterseniz size yapabilirim
30 tl 4x20 ekran
15 tl 16f876a
gerisini siz hesaplayın baskı devresi falan filan
16x1 konnektört ve kablo sorun oluyor mutlaka arıza kablodan kaynaklanıyor .pic programını kendim atıyorumm programla cihazı aldım sırf bu devre için

sen malzemeleri ayarla ben sana baskı devresini cıkarayım lehimleme işi senin

devre yi yaptım calışıyor ama cok masraf ettim 4x20 ekran bozdum .pic 16f876a gitti iki adet ama yaptım .2x16 ekran gitti 3 adet ama yaptım daha bircok malzeme boşuna gitti .baskıyı pdf formatındaki gibi basmayın olmuyor .ters basın mutlaka .ben iki adet bakır palet ve asit harcadım ama sonunda calıştırdım . şimdi uygun bir kutu arıyorum ..ha birde k 150 pic programlayıcıya ne olduysa atıgım program oku dedigim zaman 000 000 000 gösteriyor okumuyor ama yazıyor . vs..vs ..vs ama sonunda yaptım calışıyor .arabam yok ama dışarı sıcaklıgını ortam sıcaklıgını ve kalerifer petegi sıcaklıgını görebiliyrom ...saat i ve sıcaklık kontrolü rölesini kombiyi kapat uyarısı olarak kullanıyorum ..neyse hala kutuya yerleştirip odama yerleştirecegim ...poverpoint deki miror cizimin oluşturup öyle deneyin tavsiyem olsun ..
en sonunda calıştırdım ve monte edediyorum :)

pic k150 progranlayıcı aldım onunla programı attım .lcd ekranında ne görülüyor kare kare mi yoksa hiç bir şey gözükmüyor mu .eger böyleyse mutlaka lcd ye giden kablolarda bi sorun vardır kabloları veya soketin düzgün calış tıgından emin ol

pic k150 progranlayıcı aldım onunla programı attım .lcd ekranında ne görülüyor kare kare mi yoksa hiç bir şey gözükmüyor mu .eger böyleyse mutlaka lcd ye giden kablolarda bi sorun vardır kabloları veya soketin düzgün calış tıgından emin ol

Kardeş bende pickıt2 ve brenner proğram kullandığım proğramlayıcı ismini şu an bilmiyorum her ikisiylede atıyorum ayriyeten ankara konya sokakta bir arkadaşada attırdım dediğim gibi lcd de 2 satır kare var bu arada devremi 3 defa kurdum 2 defa lcd değiştirdim yine aynı. aynı lcd ile bir başka saat devresi yaptım orada lcd gayet normal çalışıyor. istersen buraya çalışan saatin hem proğramını hemde videosunu ekliyebilirim. dediğim gibi 628 ile olan devrede lcd çalışıyor ama bu devrede 876 da lcd nin 2 satırı kare olarak gözüküyor. selamlar. cevap yazdığın için teşekkür ederim. yakında yine ankaraya gideceğim. inşaallah tekrar yükletecek ve devreyi yeniden bir defa daha kurup deneyeceğim.sonucu yine burada paylaşırım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri