Arıza Servis ücretleri

Merhaba Arkadaşlar.
Geçen sene bir başlık altında servis sitesi kurduğumu belirtmiştim.
Allaha şükür bu site üzerinden iyi şekilde ekmek yemekteyiz türkiye genelinde..
İstanbul içi 6-8 arası arıza servis işleri ile ilgilenen ekibimiz mevcut ve gece gündüz farketmeden servis vermekteyiz.

Minimum 70TL + Malzeme şeklinde servis ücretlerimiz. Gece 00:00 civarlarında yada geçtiyse minimum 125TL servis ücreti istemekteyiz.

Müşterilerin bir çoğu rakamı fazla bulmaktalar :)

Piyasa nedir?

Benim yaptığım bu işi 3-4 site daha yapıyor, müşterilerden gelen yorumlara göre onlarda 3 aşağı 5 yukarı aynı fiyatı vermekteler.

Bugün bir telefon geldi, dialog aynen şöyle gelişti.

Müşteri; Merhaba benim basit bir elektrik işim var yardımcı olurmusunuz?
ben; basitse kendiniz yapın o zaman
Müşteri; yaa abi sigortam atıyor tutmuyorda ona bakılacak
ben; tamam o zaman siz bakın, basit madem
Müşteri; her neyse abi bakarmısınız, gelirmisiniz. Yerimiz ümraniye ..... sitesinde
ben; Tamam geliriz, 100TL servis ücreti + kullanılırsa malzeme ücreti var
Müşteri; abi altı üstü bir sigorta kalkmıyor yaa 100 Lira çok buralarda 20-30 lira servis ücretleri
ben; kendiniz yapın yada oradaki dükkanlara yaptırın. İşim var size iyi bayramlar

dedim, cevap vermesini beklemeden telefonu kapattım.

15 dakika sonra tekrar aradı buyrun gelin dedi ve gittim

herneyse sorun buzdolabı K.A.K.R. açtırıyor.
buzdolabının fişini çıkarttım tuttu.
Prizde başka bir cihaz denedim çalışıyor hattında herhangi bir sorun yok müşteriyede örnekli gösterdim ve takım çantasını toplamaya başladım.
abi tamirini yapmıyacakmısın dedi :)
beyaz eşya servisi değilim çağır servisini yaptır dedim sert ve tok bir ses tonu ile üsteliyemedi :)

her neyse adamdan ödememi aldım çıktım.

Samimi söylüyorum bizim bütün insanlarımız elektrikçi ve işi çok iyi biliyor.Demiyorki arkadaş ben bayram günü adam bulup iyi yaptırdım. 1 kaç saat geç gidilse buzluğunda yer alan etler eriyecek çöpe gidicek..

Bizlerin aldığı bu ücretler piyasa üzerindemi yoksa normalmi?

Sizler ne kadar ücrete servise çıkıyorsunuz, merak ediyorum.

İşyerleri ve ev ayrımı yapıyormusunuz,belki yapmak gerekebilir..ortalama ev için konuşursak;
100 tl fazla gibi ,makul ücretlerle çalışın,gitmeden önce mümkün olduğu kadar bilgilendirin, bazı durumlarda servis ücreti almayın,(hangi durumlar olduğuna siz karar verin),çıkardığınız parçaları sahibine iade edin,gittiğiniz yerlerde
özellikle evlerde sert sözlerle evsahibine konuşmayın
, ters birine rastlarsanız sonuç iyi olmaz ,parada alamazsınız..

bana böyle konuşsan senin icin hiç iyi olmazdı bence üslubunu düzelt sonucta esnafsın esnaflık bi yana insa ilişkileri önemli hizmet satıyosun

100 lira pahalı ama söyleyip kabul ediyosa sorun yok

Müşterilerle sert sözle konuşmak kurumsal olarak düşünen vizyon sahibi işyerleri için iyi sonuçlar getireceğini düşünmüyorum. Fiyat için bir yorum yapamayacağım. Piyasa fiyatları nasıl bilmiyorum. Allah hayırlı kazançlar versin.

Esnaf insan her zaman kendisini müşterinin yerine koymalı. Sn sancar-yaylan müşterinize yaklaşımınız doğru değil yaptığınız işin karşılığında aldığınız ücrette fazla.
Daha yeni arçelik 3650 çamaşır makinamın kazan altındaki amortisörünü değiştirdim özel servis sahibi adam 20dk uğraştı malzeme+işçilik istediği ücrette 50TL. Siz ise kaçak akım arızasına neden olan cihazı buldum fişini çektim ver 100TL dedim diyorsunuz.
Netice itibarıyla Üslubunuz yanlış, ücretlendirme politikanıza diyecek lafım yok çünkü bu işler arz talep meselesi. Ancak bu tür bir yaklaşım ile bir müşterinize bir daha gitme ihtimaliniz pek olmaz.

Merhaba Arkadaşlar.
Geçen sene bir başlık altında servis sitesi kurduğumu belirtmiştim.
Allaha şükür bu site üzerinden iyi şekilde ekmek yemekteyiz türkiye genelinde..
İstanbul içi 6-8 arası arıza servis işleri ile ilgilenen ekibimiz mevcut ve gece gündüz farketmeden servis vermekteyiz.

Minimum 70TL + Malzeme şeklinde servis ücretlerimiz. Gece 00:00 civarlarında yada geçtiyse minimum 125TL servis ücreti istemekteyiz.

Müşterilerin bir çoğu rakamı fazla bulmaktalar :)

Piyasa nedir?

Benim yaptığım bu işi 3-4 site daha yapıyor, müşterilerden gelen yorumlara göre onlarda 3 aşağı 5 yukarı aynı fiyatı vermekteler.

Bugün bir telefon geldi, dialog aynen şöyle gelişti.

Müşteri; Merhaba benim basit bir elektrik işim var yardımcı olurmusunuz?
ben; basitse kendiniz yapın o zaman
Müşteri; yaa abi sigortam atıyor tutmuyorda ona bakılacak
ben; tamam o zaman siz bakın, basit madem
Müşteri; her neyse abi bakarmısınız, gelirmisiniz. Yerimiz ümraniye ..... sitesinde
ben; Tamam geliriz, 100TL servis ücreti + kullanılırsa malzeme ücreti var
Müşteri; abi altı üstü bir sigorta kalkmıyor yaa 100 Lira çok buralarda 20-30 lira servis ücretleri
ben; kendiniz yapın yada oradaki dükkanlara yaptırın. İşim var size iyi bayramlar

dedim, cevap vermesini beklemeden telefonu kapattım.

15 dakika sonra tekrar aradı buyrun gelin dedi ve gittim

herneyse sorun buzdolabı K.A.K.R. açtırıyor.
buzdolabının fişini çıkarttım tuttu.
Prizde başka bir cihaz denedim çalışıyor hattında herhangi bir sorun yok müşteriyede örnekli gösterdim ve takım çantasını toplamaya başladım.
abi tamirini yapmıyacakmısın dedi :)
beyaz eşya servisi değilim çağır servisini yaptır dedim sert ve tok bir ses tonu ile üsteliyemedi :)

her neyse adamdan ödememi aldım çıktım.

Samimi söylüyorum bizim bütün insanlarımız elektrikçi ve işi çok iyi biliyor.Demiyorki arkadaş ben bayram günü adam bulup iyi yaptırdım. 1 kaç saat geç gidilse buzluğunda yer alan etler eriyecek çöpe gidicek..

Bizlerin aldığı bu ücretler piyasa üzerindemi yoksa normalmi?

Sizler ne kadar ücrete servise çıkıyorsunuz, merak ediyorum.
Dua etki bu yörede yaşamıyorsunuz. ikinci telefonda size müşteri önemli değil 150 TL vereyim derdi. siz arızayı yaptıktan sonra üste bir 150 TL verip kurtulmaya çalışırdınız. siz gelmeden sizi dövecek adamlar hazırlanmış olurdu.

:) ben başka bişey sorcam 100 tl alan arkadaşa o parayı çoluk çocuğunamı yedıreceksın yoksa pavyonda bardamı harcıyacaksın

Oncelik ile Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Her ne kadar esnafda olsam karşıdaki is biliyorum ayaklarına yatan ve lakabı konuşan bir müşteri taktir edersinizki sizlerinde sinir sistemlerinizi bozar.

Gelelim dayak konusuna sadece gülüyorum bu tarz geyik yapan arkadaslara.

Tekin 126
Ailem için kullanıyorum ben bu bedeli.

Rakamı fazla bulan bütün arkadaşlar, sayenizde mesleğimizde değer görmüyor ve piyasa ucuzluyor.

Ben 32 yaşındayım ve 14 yaşımdan beri bu işi yapmaktayım. 18 yıllık tecrübemi ben ucuza satmam. Sizlerede tavsiyem piyasayı ucuzlatmıyalım.

Ben bugun yanımda çalışan bir arkadaşım için aylık 3500TL para kazanmam lazımki oda evine ekmek goturebilsin. Malum sadece maaş değil bir personel için ödenen miktar. SSK+STOPAJ+YEMEK+KIRA+VERGI+TATILLER.
Bu giderleri karşılamak için mecbur bir miktar piyasa üzerinde is yapılması gerekiyor.

Bu arada yanımda 12 kişi çalışmakta.

Bugün bir Müh. Firması 15TL'ye bir priz montajı yapıyor ve taşerona 2-3 TL arasına montaj yapmakta proje işlerinde.
Basit bir örnektir bu.

merhaba vijdanen rahatsan sorun yok yalnız ben bukadar iş için bu parayı almam bir örnek vereyim benım GSM modullu telefondan motor kumandalarım var imzadaki web adresımde 2 yıl garantı garantı suresı geçmış arızalı dıye gonderıyorlar yaptığım iş bilgisayarda kontrol etmek kontrolda arıza yoksa ucret almadan muşterıye kargoluyorum zaman kaybın ne kazanıyorsun dersen herşey para değil duada lazım ama maddı olarak kat kat gerı donuyor

Heralde oradan bakılınca parasiz iş yapmıyor gibi duruyoruz.

Para almadan çok servisten döndük.
Bugün servise çıkan bir ustam para almadan dönme yada fiyatta oynama insiyatifine sahip.
Geldiğinde, durumu kötüydü o yüzden almadım yada ikram yaptım diyebiliyor bana.

Şöyle bir durum var. Biz istanbulun her semtine gece gündüz hizmet vermekteyiz.

Sadece bu bayram 200 küsür servise çıktık.

Ben bayramı diğer işletmeler gibi telefonu kapatarak değil hizmet vererek geçirdim.

Gözüken herhangi bir şeyden herkez korkar, ben ise gözükmeyen birsey üzerinde çalışıyorum.

Yapılan iş bizlere ne kadar basitte gelse çok riskli bir çalışma ortamımız var. Bunun ucunda bu risk varsa ve müşteri bu riskin altına el atmiyorsa cebine el atacak abi başka alternatifi yok.

Son olarakta, bugün benim yanımda çalışan arkadaşlar minimum 2000 tl maaş + prim almaktalar. Bir çok konuda görüyorum maaşlar düşük diye hayıflaniyor usta arkadaslarimiz, benim servis ücretlerimde maliyet + 20 tl gibi bir ücret olsa yanımdaki arkadaslarda 1300 1500 tl gibi bir rakama çalışacak. Bir süre sonra geçim sıkıntısı yüzünden ya çalacak yada daha fazla maaş veren bir yere gidecekler. Başka alternatif yok.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri