ARİSTON AB 84X yardım

ADDEM

Üye
Arkadaşlar aristonun motor kömürlerini değiştirdim yüksek devirlerde sıkarken kıvılcımlar çıkarmaya başladı zamanla kömürler alışır ondandır dedim sonra motor durdu el ile çevirirken çalıştırdığımda dönmeye başladı fakat dengesiz gene kıvılcımlar çıkarıyordu en sonunda ana kart arızalandı ana kartta mac97AB 219 yazan triyakın altının siyahlaştığını gördüm triyakla beraber hangi elemanları değiştireyim

arkadaşlar kartı tamir ettim şimdi motor neden böyle yapıyor motoru elimle dönderdiğim anda çalıştırdığımda çalışıyor yüksek devirlerde kıvılcım saçıyor normal çalıştırdığımda motor sabit kalıyor yüksek bir ınıltı sesi geliyor ellede dönmüyor sıkışmış gibi

arkadaşlar kartı tamir ettim şimdi motor neden böyle yapıyor motoru elimle dönderdiğim anda çalıştırdığımda çalışıyor yüksek devirlerde kıvılcım saçıyor normal çalıştırdığımda motor sabit kalıyor yüksek bir ınıltı sesi geliyor ellede dönmüyor sıkışmış gibi
motor yanık

güzel kardeşim gözle görülemiyebilir kollektörden aşırı şarare ve motorda inleme titreme olması motorun yanık olduğunu gösterir.

ilginize tşk motoru değiştireceğim

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri