arçelik tuhaf bir arıza

serasi

Üye
:mad:slm arkadaşlar arçelik 3700 süper modeli çamaşır makinesi arızasına gittim arıza çamaşır makinesi suyu alıyor ve motor ir defa hızlı bir şekilde dönüyor sonrada duruyor sonra hiç çalışmıyor program cihazı ve kart birleşik söktüm patlak çatlak kopukluk yoktu motor da saglam tako v.s sizce neyden olabilir..
2. arıza ise beko çamaşır makinesi sadece su alıyor pompa motoru sadece bir kez pervane dönüyor yıkama motoru çalışmıyor vede kartı patlatıyor tamir edip kartı denedim yine aynı yerden kart patladı BEYİNCİ ALİ USTANIN DİKKATİNE :) yardımlarınız için şimdiden tşk ler bu arada ali usta telefonunu verirsen bu kardeşini sevindirirsin msn den ulaşamıyorum sana....:) emege saygılar. bol kazançlar:)

Son düzenleme:
slm arkadaşlar arçelik 3700 süper modeli çamaşır makinesi arızasına gittim arıza çamaşır makinesi suyu alıyor ve motor ir defa hızlı bir şekilde dönüyor sonrada duruyor sonra hiç çalışmıyor program cihazı ve kart birleşik söktüm patlak çatlak kopukluk yoktu motor da saglam tako v.s sizce neyden olabilir..
yukarga belirtmişsin zaten motorun takometresi sağlamsa sen program cihazını değiştiriyorsun,daha once başıma geldi benimde

selametle..

kartı degiştirdim ama arıza devam ediyor.........! ve bu arada makine 5700 süper.

5700 süper İngiliz Hotpoint firmasının ürettiği son derece kalitesiz bir model. Eğer size aitse tamire hiç değmez değiştirin bence.

kartı patlatıyo demıssın soketten takıp et kart uzerındekı patlak kanalları bı takıp etmenı onerırım nerden nereye gıdıyor

:mad:slm arkadaşlar arçelik 3700 süper modeli çamaşır makinesi arızasına gittim arıza çamaşır makinesi suyu alıyor ve motor ir defa hızlı bir şekilde dönüyor sonrada duruyor sonra hiç çalışmıyor program cihazı ve kart birleşik söktüm patlak çatlak kopukluk yoktu motor da saglam tako v.s sizce neyden olabilir..
2. arıza ise beko çamaşır makinesi sadece su alıyor pompa motoru sadece bir kez pervane dönüyor yıkama motoru çalışmıyor vede kartı patlatıyor tamir edip kartı denedim yine aynı yerden kart patladı BEYİNCİ ALİ USTANIN DİKKATİNE :) yardımlarınız için şimdiden tşk ler bu arada ali usta telefonunu verirsen bu kardeşini sevindirirsin msn den ulaşamıyorum sana....:) emege saygılar. bol kazançlar:)

değerli meslektaşım prosestat'ı kontrol et oncelikle hortumu nipelden çıkararak prosestatı kuvvetli üfle sen anladın yol ver yani prosestatın arızalı olduğunu düşünüyorum saydığın parçalardan kaynaklanmıyorsa......

Evet kardeşim aynı arıza benim makinede var Arçelik 3650Y suyu detarjanı alıyor herşey normal iş motora gelince çok aşırı bir şekilde bir kez hızlı dönüyor ve bekliyor..Acaba takodan mı karttan mı nasıl anlarız.Takoyu motordan sökebilirmiyim . Nasıl.?

Evet kardeşim aynı arıza benim makinede var Arçelik 3650Y suyu detarjanı alıyor herşey normal iş motora gelince çok aşırı bir şekilde bir kez hızlı dönüyor ve bekliyor..Acaba takodan mı karttan mı nasıl anlarız.Takoyu motordan sökebilirmiyim . Nasıl.?

Tako bobini sağlamdır. Tako içindeki motor milinin ucunda mıknatis kırık/çatlak yada program cihazı arızalı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri