Arçelik Tek Kapılı Buzdolabı Dinlenmeye GEçmiyor....

arda_31

Üye
arçelik tek kapılı buzdolabım dinlenmeye geçmiyor termostat 3 uçlu K60 İki uçlu termostat bağlanırmı bağlanırsa. kablolar nasıl bağlanmalı...

arçelik tek kapılı buzdolabım dinlenmeye geçmiyor termostat 3 uçlu K60 İki uçlu termostat bağlanırmı bağlanırsa. kablolar nasıl bağlanmalı...
merhabalar,
K60 3 uçlu termostatlar 2 uçludur ancak elindeki çok eski tipse 3 uçlu olabilir.dıştaki 2 ucu kullanacaksınız. birde sizin 3 uçtan kastınız şase ucu olabilir.sarı/yeşil kablo gövdeye bağlanacak o zaman.3 ve 4 nolu uçlar kontak uçlarıdır.

kolay gelsin

Yok Yeni Model Tek Kapılılardan Şaşeyle beraber 4 kablolu termostata 3 uç giriyor k60 uyum sağlarmı sağlamassa hangi termostattan takmalıyım

k 60 uyum sağlamaz. o ürün tek kapılı ancak çift bölme soğutuculudur. ve alt bölüm soğutucuda defros rezistansı vardır. termostat yaptığı zaman 3 numaralı uçtan ısıtıcı beslenir. piyasadan Ranco VT9 termostat almanız lazım. 4-Siyah , 6 kahverengi , 3 ısıtıcı ucu (kırmızı olsa gerek) k60 takarsanız daha erken termostat eder. termostat ettiği zaman da ısıtıcı ucunu bağlamadığınız için saatlerce çalışmadan bekler.

çok tşk ederim kaynak bey Vt9 9u Deniyecem... Arçelik'ten Gayet İyi Anlıyorsunuz Herhalde.
Teşekkürler...

k 60 uyum sağlamaz. o ürün tek kapılı ancak çift bölme soğutuculudur. ve alt bölüm soğutucuda defros rezistansı vardır. termostat yaptığı zaman 3 numaralı uçtan ısıtıcı beslenir. piyasadan Ranco VT9 termostat almanız lazım. 4-Siyah , 6 kahverengi , 3 ısıtıcı ucu (kırmızı olsa gerek) k60 takarsanız daha erken termostat eder. termostat ettiği zaman da ısıtıcı ucunu bağlamadığınız için saatlerce çalışmadan bekler.

Hayırlı günler kaynak bey,

Arçelik 5840 nf markalı bir ürüne sahibim. Ürün son zamanlarda dinlenmeye geçmeden devamlı çalışmaktadır. Soğutma ayarlarında min. konuma getirip yediden denememe rağmen durum değişmemektedir. Sorun termostattan olma olasılığı nedir? Eğer öyle ise bu yönde ki tedarik ve değişim tavsiyelerinizi bekliyorum. Kolay gelsin.

ürün elektronik kontrollü yani termostat yok. sensör ve elektronik kart var. defros veya soğutma problemi vardır. büyük olasılık defros problemi. petekler aşırı kar yapmıştır incelemek gerekir.

ürün elektronik kontrollü yani termostat yok. sensör ve elektronik kart var. defros veya soğutma problemi vardır. büyük olasılık defros problemi. petekler aşırı kar yapmıştır incelemek gerekir.

Hocam peteklerde aşırı bir karlanma yok, aksine normal. Dediğiniz gibi termostat yok, Elektronik Isı algılayıcılar var soğutucu boru üzerinde, lakin defroz dediğiniz parçayı iç kısımda göremedim. İç görüntü resimleri alttadır, resim üzerinde yönlendirme yapabilirseniz memnun olurum.

DSC_0070.jpg

Tavsiye ve önerileriniz için tekrardan teşekkürler.

Merhaba. Arçelik arbad 450 lx tek kapılı buzdolabı var. Buzluğun kapağı olmadığı için Buzluğa çıkan kabloyu kestim. Tekrar bağladığımda dolap çalışmadı. Servise sordum termostat değişecek dedi değiştirmek için de 60 tl + işçilik 40 tl gibi bi fiyat biçti. Araştırma yaptığımda Termostat 20 30 tl ye geliyor. Sorun ne olabilir, nasıl hallederim, kendim yapabilir miyim?

Merhaba. Arçelik arbad 450 lx tek kapılı buzdolabı var. Buzluğun kapağı olmadığı için Buzluğa çıkan kabloyu kestim. Tekrar bağladığımda dolap çalışmadı. Servise sordum termostat değişecek dedi değiştirmek için de 60 tl + işçilik 40 tl gibi bi fiyat biçti. Araştırma yaptığımda Termostat 20 30 tl ye geliyor. Sorun ne olabilir, nasıl hallederim, kendim yapabilir miyim?
termostat kuyruğunu kesmişsiniz.verilen fiyat normal

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri