Arçelik nofrost havalandırma kanalında buzlanma

rredkitt

Üye
Merhaba,
Benim yazlığımda senede 3-4 hafta kullandığım 2009 senesinde yeni aldığım bir Arçelik nofrost buzdolabım var. Buzdolabı iki senedir alt bölümündeki arka tarafında bulunan havalandırma kanalı buzlanma yapıp kanalda tıkanma yapıyor. Derecesini ölçmedim fakat sanki alt bölüm çok soğuk oluyor gibi. Arçelik servisini 2 defa getirdik. Servis termostat bozuktur dedi ve değiştirdi ama buzlanma devam etti. İkinci gelişinde Fan ı kontrol etti ama bir hata bulamadı. Havalandırma kanalına ücret almadan bir plastik parça ekledi ve hatanın giderildiğini söyledi. Tatil bittiği için buzdolabını kapatıp yazlıktan ayrıldık. Bu sene aynı sorunu 2 haftalığına yazlığa gittiğimde tekrar yaşadım. Buzdolabının içinde yiyecek az olduğu halde hava kanalı bir hafta çalıştıktan sonra buzlandı ve kanal tamamen kapandı. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

Selamlar

İsmail

Karlama mi kalip buzmu olusuyor? Karlamaysa kapidan hava giriodur ama buzlamaysa bolum bolum yapiosa bakmak gerekio model yazarsan ayrintili bakabilirim

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Karlama mi kalip buzmu olusuyor? Karlamaysa kapidan hava giriodur ama buzlamaysa bolum bolum yapiosa bakmak gerekio model yazarsan ayrintili bakabilirim

Cevabın için teşekkürler. Arızasını bu yaz tatilinde servis giderdi. Gidermeleri 2 haftayı aldı. Kart bozukmuş. Kartı değiştirdikten sonra normal çalışıyor.

Sorun cozulmesine sevndm

Forum istatistikleri

Konular
128,107
Kullanıcılar
449,808
Son üye
Baharnev

Yeni konular

Geri