Arçelik nofrost buzdolabı

desibel1

Üye
arkadaşlar benim sorum dolabın motoru yandı gaz cinsi r600 yerine 134a gaza uyumlu motor takıldı gazı basıldı klimalardada buna benzer uygulamalar yapıldıgında ileriye dönük herhangi bir bir sorun olurmu cevabınız için şimdiden teşşekürler

tabiki sorun oluşur bir soğutma sistemi yapılırken hangi gaz kullanılacaksa ona uygun parcalar secilir.cünkü gaz basıncları farklıdır.soğutma yağına kadar herşey farklıdır ee tabiki bazısı uyum sağlaya bilir.benzinli arabaya mazot koyabilirmiyiz örneğin

şahsım adına konuşayım bi kaç tane buzdolabına dediğiniz şekilde işlem yaptım bı sorun cıkmadı normal çalışıyor

r 600 gazlı bir cihaza134 gazlı birmotor takılır unultulmamalıdırki r600 kılcal iç capı daa dardır belki ilk etapta sorun olmaz ama ilerki devrelerde ola bilir

arkadaşlar piyasada kullanılan mevcut her gazlara göre ekovat bulunabiliniyormu buzdoapları için ögrenmek istiyorum birde en performanslı ve verimli gaz ve ekovat hangisi r600 mü r134a mı aydınlatırsanız sevinirim vereceginiz cevap için şimdiden teşşekkürler

r600 verimli bir o kadar da tehlikeli bir gazdır dikkat etmek lazım
r 600 ün ekipmanları bile özeldir ters b durumda yaralanmalara hatta ölüme kadar gidebilecek sonuçlar dogurabilir r 600 aşırı yanıcı ve patlayıcı bir gazdır

Arçelik no frost buzdolabımın alt bölüm tavanındaki ızgara lı yerden su damlatıyor ne olabilir ?

R600 yerine 134 takiorm çoğuna 600 de pek cok buzdolabinda tikanma gibi sorun olusuo iice wakum yap bas 134 gazi kompresoru ona gore tak tabikide bi skinti yaratmaz r600 dr neyin nesi bseye yaramaz

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Arçelik nofrost 84 cm genişlik 600 küsür litrelik 8 yaşında bir dolabım var. Garanti süresi dolduğundan bir de yetkili servisler birkaç gün sonrasına randevu verdiğinden dolabımı beyaz eşya tamircisine teslim ettim. Kompresörü bozulmuş dolabımı evladiyelik bir dolap yapacağını belirterek yeni bir kompresör taktı ve biraz da sağına soluna bakır boru kaynattı. Dolap eve geldi ve daha homurtulu ve daha sık aralıklarla kompresör çalışmaya başladı. Bir hafta sonra dolabın performansı gitti buzluk çözüldü, tamirci geldi bişey yok dedi. Bünün üzerine servis çağırdım. Baktılar dolaba, ooo benzinli arabayı dizele çevirmişler ama olmamış dedi. Zira 600 lük dolabın kılcalları ince olur, 134 gaz verimli çalışmaz dedi.Kısacası R600 embraco kompresör yerine huayi 134 a gazlı kompresör takmış benim usta. Bunun üzerine ben de estim gürledim ustaya. Dedim kompresör sürekli çalışıyor ama soğutmuyor, gazını ve kompresör tipini niye değiştirdin ki dedim. Arkadaş birazcık yaşlı olduğundan r600 kompresörün mahiyetini tam anlayamamış olsa gerek, bana ısrarla iyilik yaptığını söyledi ve dolabı götürüp 2 gün sonra geri getirdi. Bu arada dolabı boşaltıp arabaya yüklemek, arabadan indirip eve çıkarmak ta bana düşüyor. Bu arada sanırım gaz takviyesi yaptı getirdi, sistemi değiştirmedi (ayrıca bu sitedeki beyinci Ali usta da tavsiye etmedi bu arada sistemi tekrar 600 e dönüştürmeyi). Velhasılı dolap 2 hafta daha çalıştı şimdi gene kaput. Dolabı boşaltıp evden aşağı indirip arabaya bindirmekten usandım. Lanet olsun senin yapacağın dolaba da diyemiyorum, Yeni dolap alacak param yok. Yine gittim yanına dolap gene soğutmuyor dedim, gelirim dedi gelmedi. Fatura da fiş de yok. Allah'a havale etmekten başka bişey gelmiyor elimden. Bu arada benden 400 lira para aldı, servis elemanı biz de kompresörü bu paraya değiştiriyoruz hem de evinizde dedi antiparantez. Bunları niye yazdım: Bunu paylaşarak içimi döktüm bu bir. İkincisi siz yine de işinizi iyi yapın, benim denk geldiğim tipler maalesef sizleri adını lekeliyor. Üçüncüsü ise müşterinin dolabında sistemi asla değiştirmeyin de kendi dolabınızda isterseniz jet yakıtı koyun. Size bir dolabın kaybediliş hikayesini yazdım. Selamlar,

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri