Arçelik G-7865 Termosifon

:) Sizi anlıyorum elbette. Herkezin tavrı belli. ben şohben kullanmayın demiyorum. Şohben kullanım yönetmelikleri değişti. 2 Yıl servis mühendisliği yaptığınza göre bunları biliyor olmanız gerekli. Termosifonun olduğu yere klay kolay şohben kurulacağını zannetmiyorum. işin en güzeli doğalgaz var ise hermetik şohben takması. Bunun içi nde bir sürü tantana gerekli. Kullanıcının termosifonunun nerede çalıştığını bilmiyor sunuz. belki banyoda kullanıyor ve banyo da şohben kurmasını tavsiye ediyorsunuz. Direk bunu söylemediniz ama bilinçsiz bir kullanıcı ise burdaki her söylentiyi ciddiye alıp yanlış yönlendirebilirsiniz.

Benim önem vermek istediğim nokta şohben / termosifon karşılaştırması değil. kullanıcının şuan bir sorunu var ve buna yardımcı olmak istiyoruz.

Ayrıca evimde demirdöküm termosifon kullanıyorum. hiç abartmıyorum tam 12 senelik. çok te memnunum. ve aylık faturam 50 ile 70 tl arası geliyor. 4 kişyiiz evde. kullanmayı bilirseniz gayet te ekonomik. Ama arkadaşlarıma hermetik şohben tavsiye ediyorum. Normal bacalı şohbenleri attırmak istiyorum. Herşeyden öncesi insan sağlığı.

Bie başka kullanıcı Ani su ısıtıcı da kullanıyor olabilir. ve şiddetle boşver termosifonu şohbeni en güzeli ani su ısıtıcısı açıyorsun ısınıyor da diyebilir. o da bi bakış açısı tabi. Bunu uygun dille anlatmak ve diğer ürünleri karalamamak gerekir. ki termosifonu kullanan kişi de 6 senedir kullanıyor ve ürünü de gayet iyi tanımış olmalı.

Birincisi ben 2002-2003 yıllarında yetkili servis mühendisliği yaptım yeni yönetmelikleri bilmem. Son değişikliğe göre bacalı şofbenlerin hane içine kapalı mekana konulmamasıdır bu tip durumlarda gaz bağlantısı verilmiyor. Bildiğim bu, hermetik şofben öneriniz bence uygun.
Ani su ısıtıcı; Enerji sarfiyatı ve mevcut elektrik sistemimize uygunsuzluğundan dolayı (Çoğu hanenin sayaç sigortası 25A, ürün 32A çekiyor!) kullanımını teknik eleman olarak uygun görmüyorum.
Elektrikli şofben; Daha önce belirttiğim nedenlerden dolayı, serviste çalıştığım sürece gelen yoğun arızalardan dolayı ve elektrik tüketiminden dolayı (Kanyak arkadaşım 50-70TL arası tüketimden bahsetmiş benim fırın ve şofbene bağlı doğalgaz sayaç faturam hiç 10TL'yi geçmedi.) kullanımını uygun görmüyorum.

Bu ürünleri kullanıp memnun kalanlar kullanmasına devam edebilir kişisel tercihleridir, yukarıdaki açıklamalar şahsi fikrimdir kimseyi bağlayıcı özelliği yoktur,olamazda...

Genel olarak evin elektriğinden bahsetmiştim 50-70 tl diye :) insanları doğalgazları yok ise ve şohben kullanacak yeri yok ise ne yapsınlar ölsünler mi :) Kimse termosifon kullanmaya bayılmıyor. o an için o şartlarda ihtiyacı karşılayacak ürün termosifon olduğu için kullanılıyor. Bu çoğu zaman zevk veya tercih meselesi olarak bakılmıyor. Sahil bölgelerinde (örnek bodrum) Nüfusun %95 i termosifon kullanıyor. Doğalgaz yok ve şohben prosedürleri uygun değil. Bu kadar insan neden termosifon kullanıyor anlıyorsunuzdur sanırım.

Genel olarak evin elektriğinden bahsetmiştim 50-70 tl diye :) insanları doğalgazları yok ise ve şohben kullanacak yeri yok ise ne yapsınlar ölsünler mi :) Kimse termosifon kullanmaya bayılmıyor. o an için o şartlarda ihtiyacı karşılayacak ürün termosifon olduğu için kullanılıyor. Bu çoğu zaman zevk veya tercih meselesi olarak bakılmıyor. Sahil bölgelerinde (örnek bodrum) Nüfusun %95 i termosifon kullanıyor. Doğalgaz yok ve şohben prosedürleri uygun değil. Bu kadar insan neden termosifon kullanıyor anlıyorsunuzdur sanırım.

Doğalgazın gitmediği ücra köylerdeki vatandaşımız zaten odun sobasıyla sularını ısıtıyorlar, bu tür yerlerin şebekeleride zaten çok sağlıklı değil. Doğalgaz yoksa tüp alternatifi vardır.
Yazımın altında belirttiğim gibi ben ürünlerle ilgili şahsi düşüncelerimi belirttim isteyen istediğini kullanmakta özgür ama seveseve ama sevmeye sevmeye :D

Doğalgazın gitmediği ücra köylerdeki vatandaşımız zaten odun sobasıyla sularını ısıtıyorlar, bu tür yerlerin şebekeleride zaten çok sağlıklı değil. Doğalgaz yoksa tüp alternatifi vardır.
Yazımın altında belirttiğim gibi ben ürünlerle ilgili şahsi düşüncelerimi belirttim isteyen istediğini kullanmakta özgür ama seveseve ama sevmeye sevmeye :D

Termosifon olmaz yani :D

yorumlarınız iç tşk arkadaşlar ,kullandığım termosifon banyoda montajlı ,yani doğalgazlı ya geçersek ciddi bir tadilat gerekecek ,sanırım yenisini almam daha uygun gibi ,
internette ufak araştırma yaptım titanyum kaplama termosifonlar çok çabuk arıza yapıyor en iyisi paslanmaz çelik olanları olduğunu öğrendim, öğrendim ama biraz geç oldu,alırken bilindik markadır sağlamdır diye aldık üzerinde de titanyum yazınca bilmiyoruzya iyi bişeydir diye aldık birde led ekranlı sıcaklığı gösteriyor herşey çok güzel ama kaliteli değil,yukarıdada dediğim gibi alırsamda bu kesinlikle arçelik dışında bi marka olucak ,arçeliğin hiç bir ürününü evime sokmam bundan sonra

ev kendinizin ise o bahsettiğiniz ciddi tadilata bence girin. ömür boyu rahat edersiniz. Doğalgaz tesisatı , şohbeni , projesi 1200 ile 1500 civarı tutar diye tahmin ediyorum. 500 lira termosifona veresiye 1.000 lira daha fazla verip doğalgaz / hermetik şohbene geçin. ayda max 10 lira fatura ödersiniz. ama kiracı iseniz termosifona fazla para vermeyin. Belki 3-5 sene sonra taşınırsınız ve gittiğiniz evde doğalgaz olabilir termosifon da gereksiz kalır.

Baymak 65LT termosifonum var. Servis sıkıntısı çok fazla ama yapacağı arızalar belli başlı olduğu için servise de ihtiyaç duymuyorum. Bulunduğum bölgede doğalgazım yok inşallah seneye katı yakıtlı kalorifer bağlayacağım bi de boyler yanına tamamdır iş ama termosifonumdan yana bi sıkıntım yok çok şükür. Termosifonun girişine suyu yumuşatacak, kireç önleyecek, pislikleri süzecek bir sistem kurulsa termosifonun sorunu kolay kolay çıkmaz aslında ve evimizdeki Şebeke suyumuzda arınmış olur bence...