Arçelik Ev Tipi Buzdolabı Hatalarının Kısa Sürede Çözümü

lg üretimli arçeliğin ithal ürünlerinden. yedek parça sıkıntısı var ancak ürünü bir incelemek gerekir. kompresörünüz çalışıyor soğutma çok az ve alt bölme tavanında buzlanma var ise muhtemelen tahliye kanal ısıtıcınız arızalıdır. bu ısıtıcının arçelikde temini mümkündür. sadece fan sesi geliyor soğutma yok ise kompresörünüz de arızalı olabilir. ama tavanda buz var diyorsanız kompresör ve soğutma sisteminde problem yok gibi görünüyor. ısıtıcıların ve bi-metal termostat grubunun ölçümü gerekli. tahmini 50-150 arası maliyet çıkartabilir. kompresörünüzde problem var ise 250-350 arası fiyat alabilirsiniz. işin ehli olduğuna inandığınız bir ustaya ya da yetkili servise kontrol ettirmenizi öneririm

Arçelik nofros buzdalabı termostat baglantı şeması nerede bulanilirim

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Merhabalar,
arçelik marka çift kapılı bir buzdolabım var alt soğutucu fanı çalışmıyordu söküp kontrol ettirdim yanmıştı , yenisini aldım soketi uymadığından deneme amaçlı kontrol etmek için bir ara kablo yardımı ile denedim ve çalıştı tam çıkarayım derken fanı çıkardım fakat çıkardığımda buzdolabındaki kablo uçları çıt diye birbirine temas etti hemen fişi çekip kabloları çıkardım eski bozuk fanın soketini kesip yenisine bağladım dışarıda denedigimde fan sağlam çalışıyor ama malesef kısa devreden dolayı olsa buzdolabı artık fanı çalıştırmıyor bir gün boyunca yerinde takılı bıraktım hiç açmadı fanı hangi parçada arıza verdi bilmiyorum bilgi sahibi olan lütfen bilgi verebilirmi bu konuda kontrol etmem gereken hangi parçası buzdolabının acaba .

Merhabalar,
arçelik marka çift kapılı bir buzdolabım var alt soğutucu fanı çalışmıyordu söküp kontrol ettirdim yanmıştı , yenisini aldım soketi uymadığından deneme amaçlı kontrol etmek için bir ara kablo yardımı ile denedim ve çalıştı tam çıkarayım derken fanı çıkardım fakat çıkardığımda buzdolabındaki kablo uçları çıt diye birbirine temas etti hemen fişi çekip kabloları çıkardım eski bozuk fanın soketini kesip yenisine bağladım dışarıda denedigimde fan sağlam çalışıyor ama malesef kısa devreden dolayı olsa buzdolabı artık fanı çalıştırmıyor bir gün boyunca yerinde takılı bıraktım hiç açmadı fanı hangi parçada arıza verdi bilmiyorum bilgi sahibi olan lütfen bilgi verebilirmi bu konuda kontrol etmem gereken hangi parçası buzdolabının acaba .
elektronik kartınız zarar görmüştür getirin yada gönderin tamirini yapalım.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri