Arçelik Bulaşık Makinesi Kurulum Sorunu

volki1988

Üye
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Daha önce bilmediğim şeyleri sizin sayenizde öğrenerek çözdüm. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp değil mi? :)

Bu seferki sorunum şu; Bundan yaklaşık 3,5 sene önce Arçelik Çamaşır makinesi almıştık. Servisi geldi ve herşeyin uygun olduğunu söyleyip makinenin kurulumunu yaptı ve garanti belgesini imzalayıp gitti. 3 ay önce makine arıza yaptı yetkili servisten arkadaşları çağırdık. Baktılar ve rezistansın arızalandığını söylediler. 1 hafta sonra yedek parçayı getirip taktılar. Herşey tamam tıkır tıkır. Ama 1 hafta önce makine çalışırken camına değdiğimde cam hiç sıcak değildi. Rezistansın patlamış olabileceğini düşünüp bu sefer başka bir ilçenin yetkili servisini çağırdım. Gelen kişi programların karıştığını söyledi ve ayar çekti. Daha sonra tamburda suyun durmadığını pis su giderinin alçakta olduğunu en az 50 cm yukarıda olacağını belirtti. Böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum. Kitapçığına baktığımda ise en az 40 cm, en fazla da 100 cm yukarı takılabileceğini yazıyor.

Şimdi arkadaşlar sizce makinenin pis su gideri nasıl olmalı? Bu makineyi kullanmadan eski makinede böyle bişey yoktu. Yeni sistemler böyle mi? Şu anda su giderinin bağlı olduğu pvc boru 35 cm yükseklikte. Ben elektrikçiyim inşaatlara gidiyorum ara sıra ordaki tesisatçılar 40 cme pimaşı gömmüyorlar. Genelde 35 cm.

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Biraz uzun yazdım sanırım ama beni affedin. :)

Başlıkta bulaşık makinası yazmışınız.Sanırım sorun çamaşır makinasında.Su tahliye hortum çıkışı gövdenin zemin kısmına yakın yerden çıkan modellerdenise 40-50 cm hortum yüksekte sürekli kalmalı.Amaç -makinanın aldığı su seviyesinden alçakta kalmaması.Aksi taktirde alınan su kendiliğinden tahliye edilecek.

Başlıkta bulaşık makinası yazmışınız.Sanırım sorun çamaşır makinasında.Su tahliye hortum çıkışı gövdenin zemin kısmına yakın yerden çıkan modellerdenise 40-50 cm hortum yüksekte sürekli kalmalı.Amaç -makinanın aldığı su seviyesinden alçakta kalmaması.Aksi taktirde alınan su kendiliğinden tahliye edilecek.

Özür dilerim. Yanlış yazmışım konu başlığını. Çamaşır makinesi olacaktı. Cevabınız için teşekkür ediyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri