danishmend

Üye
yılların elektrik düşmanı buzdolabımız arıza yaptı ekranda A.D kırmızı uyarı var ayrıca 23 yazısı yanıp sönüyor dondurucunun arkasındaki paneli söktüğümde radyatörün tamamen buzlandığını gördüm.buzlanmayı erittikten sonra fişi taktığımda herşey normale döndü ancak bu gece aynı arızayı yaptı bu arada arıza verdiğinde alt bölüm soğutmuyor.kapı lastikleri de normal bildiğiniz gibi artık bu dolapların yedek parçası yok. yapabileceğim bir şey var mı önerilerinize şimdiden teşekkürler

Söylediğine göre eski bir buzdolabı,böyle eski dolapların performanstan düştüğü görülüyor ve enerji tüketimi de bir hayli yenilerine göre fazla.Benim tavsiyem yeni bir buzdolabı almanız.
(tamirciye götürüp vereceğin paraya deymez)

Sn.danishmend

Anlattığınızdan anlaşılan EVAP ve defroz resistanlarınız çalışmıyor bu iki resistans değişicek tabi bunlar değiştikten sonra yapılan testte resistansların devreye girip çıkasını sağlayan timer yada elektronik kartında sağlam olup olmadığı test edilecek.

En iyi ihtimal 100 tl en kötü ihtimal 250 tl masraf çıkacaktır.Sn. roksyyyyy'ninde dediği gibi buzdolabınızı değiştirmeniz daha mantıklı

değerli arkadaşlar önerilerinize teşekkür ederim haklısınız değiştirmeye bahane arıyordum zaten yarın gidip bakayım tekrar teşekkürler

Merhaba arkadaşım aynı marka model buzdolabı bende var bendeki arızada

dairenin kaçak akım rölesi atıyor.Sebebi üst kabinde buzlanma olan radyatör

şeklindeki kısmın altında bulunan ısıtıcının kırılması bu rezistans buzlanmayı

engelliyor ve 7 saatte bir çalışıyor.Elektrik soba rezistanslarının tıpatıp aynısı

cam tüp içerisinde bir rezistans bunu değiştirdinmi ?

Birde üst kabinde fan var hava emişini sağlayan bu fan emiş yapıomu ? Ses

yapıo die söktüm milini ters taktım fan emiş yapacağına soğuk hava üfleyip

yumurtaları çatlattı.Şimdi makina tıkır tıkır çalışıyor.
( Fan 15 YtL Isıtıcıda 15YTL alsana Nofrost)

bendede 815 nf var arıza kodları varmı acaba f2..f3 arızası gösteriyor

F=2 Sensör kısa devre
F=3 defroz hatası

bendeki 815 de A.D. 15 kırmızı ışık yanıp sönüyor bu hata kodunu bilen arkadaşların yardımı rica olunur

first_class_41
usta bu resiztans kodu ve nasıl bişey olduğunu dtaylı yazarzan değiştirelim şimdi baktım dediğin doğru dolabın ısıtıcı rezistansı kırılmış ama nerden ve nasıl yada hangi model bişey alacam bilmiyorum yardımcı olursan memnun olurum.saygılarıma

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri