arçelik 6271 e arıza

ozgurtosun

Üye
arkadaşlar makinam pis suyu tahliye etmiyordu hortumu temizledim
pompayı temizledim yerine taktım
pissuyu tahliye etti fakat power dügmesine basınca tahliye pompası calısıyor direk ve birdaha susmuyor yıkama baslat dümesine basıyorum başlamıyor iptal dügmesine basıyom çalışmaya devam ediyor sürekli tahliye etmeye çalışıyor ayrıca iptale basınca üç adet altalta çizgi çıkıyor göstergede end yazması gerekiyorken sanırım tahliyede takılı kalmış ne yapmalıyım

Makinanın alt sacını sökün, su var mı yok mu kontrol edin. Eğer su yoksa, orda içinde yuvarlak strafor olan bir parça var tabanda. O strafor, taşma sivicinin üzerinde kalmış ve sivice basıyor olabilir. Onu aşağı yerine indirin.

evet usta herhalde sudan dolayıydı temizledim calısıyor cok sagolasın

Makinanın alt sacını sökün, su var mı yok mu kontrol edin. Eğer su yoksa, orda içinde yuvarlak strafor olan bir parça var tabanda. O strafor, taşma sivicinin üzerinde kalmış ve sivice basıyor olabilir. Onu aşağı yerine indirin.
sızıntıyı buldum tahliye pompasının ordan geliyor su alırken ve atarken kenarlardan sızdırıyor çıkardım contası falan saglam görünüyor pompa yuvasında gider hortumuyla baglantı yerinde siyah bir lastik var sanırım hortumdan su geriye gelmesin diye ama biraz sızıntı var ondada sizce ne yapmalıyım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri