arçelik 6100 Ç çamaşır makinası durulamaya geçmiyor.

poyrazm

Üye
Arçelik 6100 ç çamaşır makinam yıkama bitiminde ışığı yanıp sönüyor. Durulamaya geçmiyor. Başla bekletten iptal yapıp durulamaya ayarlayıp kullanabiliyordum. Ama şimdi yumuaşatıcıyı almıyor, durulayıp bırakıyor sıkma yapmıyor. Acil yardımcı olursanız sevimirim.

PAMUKLU90 'a getirip başla- bekle butonuna basarak enerji verirseniz teste girmiş olur, her başla butonuna basışta başka fonksiyona geçer. Su alışları kontrol edin. Sıkmayı kontrol edin.Su tahliye ediyormu kontrol edin. Suyu tahliye etmezse sıkmaya geçmez.

tam boşaltma yapmıyor olabilir boşaltma motoruna pislik gelmiştir tahliye kapağını açarak temizleyin slm

Köpük güvenliği : sıkma adımında 30Sn su alır ve tahliye yapar 3 denemeden sonra kopuk giderilmez ise sıkma iptal edilir

PAMUKLU90 'a getirip başla- bekle butonuna basarak enerji verirseniz teste girmiş olur, her başla butonuna basışta başka fonksiyona geçer. Su alışları kontrol edin. Sıkmayı kontrol edin.Su tahliye ediyormu kontrol edin. Suyu tahliye etmezse sıkmaya geçmez.

Öncelikle ilginize tesekkür ederim. Dedğinizi yaptım.basla beklete basılı enerji verince kaldığı programdan çıktı anladığım kadarıyla. Ama başla beklet ışığı yanıp sönmeye devam ediyor bu normal midir ..

Işık yanıp sönünce Program test konumunda olmuş oluyor. Her başla beklete bastığınızda ,farklı fonksiyolar çalışır. Örnek: Ana yıkamadan su alır, Ön yıkamadan su alır, yumşatıcıdan su alır vs.. Sizin sorunuz durulama ve sıkma yapmamasıydı onları kontrol edin.

Merhaba. Öncelikle bayramınızı kutlarım. Benim sorunum 6100 ç makinemle ilgili. Makine yıkama ya da sıkma yapmıyor yani tambur dönmüyor. Suyu alıyor, çıt diye bir ses geliyor. Bir süre bekledikten sonra başlat Işığı yanıp sönmeye başlıyor. Çamaşırlar makinada kaldı. Ne yapabilirim? Nereyi kontrol etmeliyim? Servis çağırsam max. Ne kadar ücreti normaldir?

yıkama motorunuz arızalı görünüyor istanbul içindeyseniz benimle iletişime geçin yardımcı olayım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
yıkama motorunuz arızalı görünüyor istanbul içindeyseniz benimle iletişime geçin yardımcı olayım.

Teşekkür ederim Bursa'da oturuyorum. Servis mi çağırmalıyım? Dediğiniz arıza bana tahmini ne kadara mal olur? Bursa içinde yardımcı olabilecek bir arkadaş olursa da çok sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri