Arçelik 6045EG Program Takılması

dolphin99

Üye
İyi Günler,

Geçtiğimiz günlerde yaşanan elektrik kesintisi sonrasında bulaşık makinam
yıkama programına başladığında 15-20 dk sonra takılıp kalıyor ve bütün ışıkları
makinadan gelen kesik kesik motor sesiyle birlikte aynı anda yanıp sönüyor.

Durdur/Başlat'a bir süre basılı tuttuğumda düğme üzerindeki ışık yanıp sönmeye başlıyor ve makine içindeki suyu tahliye ederek yıkamayı bitiriyor.

Nadiren hiç sorun çıkarmadan yıkamayı bitirdiği oluyor ancak genelde bu şekilde takılıp kalıyor.

Sorunun çözümü için yardımlarınızı rica ederim, forumda 6040E modeline ilişkin
bazı test programlarını buldum ancak 6045EG 'ye uygun olup olmadığı konusunda hiçbir bilgim yok.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim, Saygılar.

Başlat/Bekle tuşuna bir süre basıp yıkama ışığının yanıp sönmesi sonrası program bitirmesi gayet normal çunki siz program iptali işlemini yapıyorsunuz. Program takılmasında ise programı başlattıktan 15 dk sonra duruyor ise ısıtma adımına gireceği zaman voltaj düşmesi yaşanıyor olabilir. Priz arızalı olabilir Farklı prizde deneyin. Kesik kesik motor sesi de voltaj düşmesinden kaynaklanabilir

yanıtınız için teşekkür ederim. akşam eve gittiğimde başka prizden elektrik alarak deneyeceğim. eğer sorun bu şekilde çözülmezse bir sonraki adım nedir herhangi bir resetleme işlemi mümkünmüdür çözüm sağlarmı ? saygılar.

prgram akışını takip edin. nerede sıkıntı başlıyor onu ayrıntılı anlarsanız daha sağlıklı yorum yapabiliriz. Ekonomi 50 programını başlatın Su alıp 15 dk (yaklaşık) ön yıkama yapacaktır. bu adımda ısıtma yapmaz. 15dk sonunda suyu tahliye edip Ana yıkama suyunu alacak. Ana yıkama işleminin başlaması ile beraber ısıtma işlemini de yapıcak. ısıtma işlemine girerken voltaj düşmesi yaşanırsa Program düğmesinin üzerindeki ışığıda söndürür. bu ışık sönüyorsa voltaj düşmesi vardır. program durur bir kaç sn sonra yeniden başlamak ister voltaj düşmesinde yine aynı şeyi tekrarlar. böyle bi durum varsa önce priz sonra makina içindeki Şebeke kablosu arızası , açma kapama anahtarı arızası ve Elektronik kart arızası olarak sıralanabilir

bilgiler için çok teşekkürler.akşam makinanın başına geçip tam olarak nerede takıldığını tespit edeceğim. umarım büyük bir masraf çıkarmadan desteklerinizle sorunu giderebilirim.saygılar.

merhabalar,

dün akşam dikkatli bir şekilde takip ettim, makina yıkama işlemini bitiriyor, durulamaya geçtiği esnada bu sorun yaşanıyor.Kapağını açıp baktığımda alt kısımda su olduğunu suyu atamadığını gördüm.daha sonra durdur/başlat tuşuna basılı tutarak suyun tahliyesini sağladım ve programı durulama/kurutma olmadan bitirdi.yardımlarınızı rica ediyorum.saygılar

anladığım kadarıyla çalışan kompenetlerde sorun yok. Elektronik kartı değiştirmeniz gerekiyor. Servisden temin edebilirsiniz. Ancak bu üründe 4-5 Adet elektronik kart kullanıldı. Eski kartı söküp ve kapağın yan tarafındaki Barkot fotoğrafını çekerek gitmenizi tavsiye ederim. kart ücreti 30 TL civarında dır. Ya da servis çağırıp yardım isteyebilirsiniz. size 60 TL civarına mal olur.

istanbul şişlide oturmaktayım, kartı temin edebileceğim en yakın yer neresi olabilir acaba araştırdım ancak bulamadım.açıkçası servislere çok fazla güvenemiyorum gereksiz masraf çıkarırlar gibi his var içimde.kart makinanın neresinde takılı oluyor tarif edebilirseniz yanlış kartı sökmeyeyim.teşekkürler/saygılar

Kartın bulunduğu yer Başla/Bekle butonu ve Işıkların hemen arkasında Ön pano içersinde. Ön kapağı açıp Panoyu tutan 6 adet vidayı söktüğünüz zaman , panoyu yukarı kaldırarak yerinden çıkartabilirsiniz. Kart plastik koruma kapağının altında tırnaklarından kurtararak çıkarabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,907
Son üye
ayse.krcsarge

Yeni konular

Geri