Arçelik 6040 E Bulaşık Makinesi Arızası

su giriş ventili kapamıyor, arızalı. değişin düzelir.

Abi orda role anladim ama kondansator(dikdortgen )olan acaba ne ise yariyor

kondansatör kartın beslemesi ile ilgili. kondansatörün değeri zamanla düşüyor. değeri düştüğü zaman voltaj değişimden dolayı ısıtma rolesi sürekli besleniyor ve role kontakları yapışıp yanıyor. daha sonra ürün ısıtmaz hale geliyor

Abi eline saglik tesekur ederim selamlar

su giriş ventili kapamıyor, arızalı. değişin düzelir.
Şu giris ventilini soktum ve su hortumunu bağlayıp dışardan 220V vererek açma kapama yaptırdım.normal bi şekilde açtı kapadı ve sızdırma yapmadi . Acaba kondansator arızası olabilir mi çünkü makine su alıyor ama yıkamaya geçmiyor.
Su sizintisi su sayacinin ordan geliyor.sayacin su sızdırması programın ilerlemesine engel midir? Teşekkürler...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Engel değil su kaçırsa bile çalışması lazım motorun kondansatörü değer kaybetmiştir yada elektronik kartta arıza vardır

Engel değil su kaçırsa bile çalışması lazım motorun kondansatörü değer kaybetmiştir yada elektronik kartta arıza vardır
Yan kapağı açtım. Makine su almaya başlıyor ve sürekli alıyor.sonra yuvarlak pencerenin kenarından içeri su damlatarak kaciriyor ve içerde su biriktiriyor ve dinnlayarak duruyor .

Dınlama sesi motordan geliyor devreye girmesi lazım giremediği için ötüyor 1. Motorun kapasitörü değer kaybetti 2. Motorun sargısı yanık 3. Motorunuz sıkışmış

içerde su birikmesiyle motorun ne alakası olabilir düşünemedim. İçeri su girişi durmuyorsa ventili değişin.

makine içinde su olmaması gerekn durumda içinde su görürse, boşaltmayı çalıştırır. duydugunuz ses o seste olabilir.

NOT: İçeri su girişi durmuyorsa yani yan taraftan sürekli su akıyorsa, makineye su veren tesisati kapatmadan makinenizin elektriğini kesmeyin, kapamayın. Makine içi su dolar ve etrafa akar. Elektrik varken dolan suyu makineniz boşaltır, elektriği keserseniz su basar etrafı.

Son düzenleme:
Siz soruyu anlamadınız sanırım yıkama başında diyor tüketici makina kapalıyken veya yıkama programı vermediği halde su alıyor demiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri