Arçelik 6040 E Bulaşık Makinesi Arızası

üründe su kaçağı var. taşma swici açıyor. su kaçağını tespit etmek incelemek gerekiyor. düğme 4 e kadar ancak çevirerek saymaya devam edin.
merabalar ustam. benim arçelik 3 programlı bulaşık makinemden ses geliyor ama yıkamaya başlamıyor. ufak uğultu şeklinde hafif bir zorlama sesi geliyor ama yıkamaya başlamıyor. sorun nedir? ve çözümü mümkün mü teşekkür ediyorum.

merabalar ustam. benim arçelik 3 programlı bulaşık makinemden ses geliyor ama yıkamaya başlamıyor. ufak uğultu şeklinde hafif bir zorlama sesi geliyor ama yıkamaya başlamıyor. sorun nedir? ve çözümü mümkün mü teşekkür ediyorum.
makina suyunu alıp yıkamaya girmiyorsa motor kalkış kondansatörü arızalıdır.arızayı daha detaylı tanımlarsanız net bir cevap verebiliriz.

makina suyunu alıp yıkamaya girmiyorsa motor kalkış kondansatörü arızalıdır.arızayı daha detaylı tanımlarsanız net bir cevap verebiliriz.
Hocam tabiri caizse helikopter sesi gibi bir ses geliyor başkada hiçbirşey yok. Mümkün olsa ses kaydı yapıp yollardim.

makinenin elektriğini fişten çektiğinizde su kaçağı var mı?
makinenin fişini prizden çekin, bir süre bekleyin, sonra makinanın içinde su birikmişmi bir bakın.

knblqy.jpg

Acaba bunun rölesini nasıl kontrol edeceğim, çalışıp çalışmadığını? Avometre ile mor kabloların olduğu sokete bakacağım galiba ama hangi değerleri almam gerekiyor?
Cihaz ısıtma yapmıyorsa röle ile mavi dikdörtgen kondansatörü direk değiştirin düzelecektir

Sevgili ustalarım Arçelik 6030 M marka makinam var. Yıkama yapıp bitirdikten sonra başa dönüp baştan başlıyor ve elle kapatman gerekiyor sorunu ne olabilir şimdiden teşekkürler.

Sevgili ustalarım Arçelik 6030 M marka makinam var. Yıkama yapıp bitirdikten sonra başa dönüp baştan başlıyor ve elle kapatman gerekiyor sorunu ne olabilir şimdiden teşekkürler.

program cihazı motoru şaselemeden besleniyor. sebebi makinada biyerde şaseye elektrik kaçağı var

Merhaba.
Arçelik 6050 E bulaşık makinem var.
Yıkama başında makine su alıyor daha sonra dınnlama sesi geliyor ve program devam etmiyor. Makine içinde yan tarafta bulunan yuvarlak pencereli kısımdan hafif su akıtıyor ve makine içinde su birikerek bekliyor.
Yardımcı olabilir misiniz?

su giriş valvini (ventili) değiştirin.

Makine program başında su alıyor ve tuz koyduğumuz hazne su ile doluyor hatta kapağını açtığınızda hazneden su çıkıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri