Arçelik 5990 orbital çamaşır mak. arızası

selam arkadaşlar arçelik 5990 çamaşır makinem programa başlayıp dönmeye başlayınca kapak açılıyor dıt dır edip göstege ekranı kayboluyor.kapı kilidini konrol ettim sorun gözükmüyor.sebebi ne olabilir, şimdiden teşekkürler..

ana kart besleme hatası
Şebeke gerilimi yüksek kart hasarlı değişmesi gerekli

Son düzenleme:
IMAG0536.jpgIMAG0537.jpg

Alakanız için teşekkür ederim anakart resimlerdekinden hangisi acaba.saygılar

2. resimdeki kart hatası blok kondansatörler zaten şişmiş besleme problemli

Tamam ustam kondansatörleri değiştirebilirim iinşallah olur olmazsa tamirci yolu közükür.saygılar

Tamam ustam kondansatörleri değiştirebilirim iinşallah olur olmazsa tamirci yolu közükür.saygılar
Eğer kondansatörlere girişirsen köprü diyotdu da değiştirip 8 ayaklı tny xxx entegre ve 100ohm dirençi de temizlemen gerekiyor sigortada atmıştır.baskı devre üst alt devre arasında ilişkili köprülerde patlak görünümü var dikkat. 300v dc voltajı tny giriş bacağında oku tny i öyle tak yerine tekrar aynı parçalar uçmasın

Eğer kondansatörlere girişirsen köprü diyotdu da değiştirip 8 ayaklı tny xxx entegre ve 100ohm dirençi de temizlemen gerekiyor sigortada atmıştır.baskı devre üst alt devre arasında ilişkili köprülerde patlak görünümü var dikkat. 300v dc voltajı tny giriş bacağında oku tny i öyle tak yerine tekrar aynı parçalar uçmasın
Abi sağolasın öyle bi anlatmışınki amatör biri olarak biraz tırstım ben en iyisi bi kart tamircisine baktırayım.saygılar..

Başlamak yolun yarısıdır çalıştırdığında finişe varmış olacaksın.

Başlamak yolun yarısıdır çalıştırdığında finişe varmış olacaksın.

Abi doğru söze ne denir bende bir yerden başlamak istiyorum o zaman, evvela 8 bacaklı entegre bir tane var oda UC5943 bahsettiğiniz tyn xxx bu entegremidir, 100 ohm
direnci bulamadım, üst alt devre geçişlerinde iyice baktım sorun yok gibi, kondonsatörler 2 ad.330mf 400v dediğiniz gibi şişmiş, köprü diyot tmm, yanlız entegre ve dirence takıldım, arıca sigortalarda sağlam.saygılar

UC5943 hiç görmedigim bir kod yanlış olabilirmi ?
uc serisi bir entegre ile( to 220 kasa) mosfet sürülür
Uc entegre ile o entegrenin sürdüğü mosfet i değiştir voltaj regülatörün tny ile değilse KN2 soketin hemen yanındaki taş direnci kontrol et
entegrenin yakından bir fotosunu eklermisin?

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
YunusKibar

Yeni konular

Geri