Arçelik 5300 E

motorun solunda plastik kutu içindeki elektronik kart arızalı

altta motorun sol yanında kutu içinde duran elektronik kartınız arızalı.gönderin isterseniz tamiri edip yollayayım.

Elektronik karti verdim ve 50 tl ye tamir edilmis az kullaniomis yenisini aldim.makine sorunsuz calisiyor.tesekkurler yardiminiz icin.ama hala uyari isigi yaniyor onu iptal edemedim

SLM
makinanın arka kapağını çıkartın
altta sol kısımda gri plastik bir kutu içinde elektronik kart göreceksiniz
kartı sökün
kart üzerinde aliminyum soğutucuya yapışık 3 adet elektronik malzeme var
ortada duran malzemeyi değiştirin
malzeme numarası IRF 740
elinizden gelmiyorsa kartı bir elektronikçiye götürün o taksın.
malzemenin fiyatı birbuçuk tl dir
bu kadar küçük bir rakam için 200 misli bir bedel kar yapanlar muhakkak farklı şekillerde cezasını bulurlar.
iyi günler

ırf 740 değiştirdim makina sorunsuz şekilde 3 yada 4 defa yıkama yapıyor sonra ırf yanıyor 3 kere denedim sorun ne olabilir

Bağlantılarda veya çevre elemanlarda soğuk lehim temassılık!

Arkadaşlar konuda, makinede baya eski ama hala ilgili olanlardan yardım istiyorum.
Arçelik 5300E yada eşdeğer olduğunu öğrendiğim Beko 3055A modeli çamaşır makinem var.
Yaklaşık 20 yıldır kullanıyorum,son zamanlarda sorun çıkarmaya başladı.
Sorun şu; ana yıkamada takılıp kalıyor ana yıkamayı tamamlayamıyor elle biraz ileri alınca yıkama tamamlanıp durulamaya geçiyor işlem bitiyor.
Bunun arızası anakartta yada anakarta yapışık mekaniki program düzeneğini var (6.sayfada resmi olan 53.mesaj) ondamıdır.
Yada hiç uğraşma epey kullanmışın yenisini mi alın dersiniz.
Makineyi açtım o kadar yıl kullanmış olmamıza rağmen hiçbir yerinde küflenme,oksitlenme yok hala ilk günkü gibi duruyor.
Kablolar soketler hala temiz, yıllardır da kireç çözücülerden ve yumuşatıcılardan uzak duruyoruz.
Bu sorunun tamiri mümkünmüdür,konunun uzmanı arkadaşlar yardım ederse memnun olurum.

Son düzenleme:
makina takıldığı zaman ekranda hangi ışıklar yanıyor.

arcelik marka çamaşır makinam alttan su kaçırıyor ve sıkma işlemini tam anlamıyla yapmıyor neden olabilir acaba

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri