Arçelik 5237 NMYI kar problemi

Herkese Merhaba. 5237 NMYI model NF buzdolabımız kar yapma problemi yaşıyor. Soğutma ile ilgili bir problemi yok. Çalışırken kapıları iyi vakum da yapıyor. 10-15 günde bir dondurucu bölümün arkasındaki kısım, peteklerin arası baya kar yapıp fana değmeye başlıyor. Sesi duyunca iç bölmeyi açıp temizliyorum. 15 gün sonra aynı durumu tekrarlıyor. Su gideri açık. Bana sanki hiç durmadan çalışıyor gibi geliyor. Timer denilen parçadan şüpheleniyorum. Ama nerede olduğunu bilmiyorum. Timer acaba dondurucu bölümünde mi yoksa alt kısımda mıdır? Model numarasını girince ekteki kontrol kartı denilen parçayı buldum. Bu acaba timer ile aynı şey midir? 37 liraya satılıyor. Pahalı bir parça olmadığı için bunu değiştirerek başlamayı düşündüm. Ama nerede olduğunu bulamadım. Yardımlarınız için teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 5237.jpg
    5237.jpg
    164.4 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_2693.JPG
    IMG_2693.JPG
    144.7 KB · Görüntüleme: 9
sen iyisimi servis çağır bu işler sırayla parça değiştirmekle olmaz.anlattığın arıza defrost rezistansı,su oluğu rezistansı,ara bölme rezistansı,termostop yada tımer arızasından dolayı olabilir.bu parçaların hepsi ölçülüp öyle teşhis konmalıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri