Arçelik 5230 NF FH Çalışıyor ama Soğutmuyor

Şu an farklı bir pirize taktım. Motor çalışıyor ama ben mi yanlış hatırlıyorum bilmiyorum sanki eskiden dolap çalışırken daha yüksek ses geliyordu. Bir süre çalışsın sonucu iletirim.

3-4 Saat çalıştırdım. Üflenen hava soğuk ama dolabın iç yüzeyi ılık dış yüzeyi soğuk. Dıştan soğutan buzdolabı haline gelmiş resmen. Bunun sebebi ne olabilir?

Son durum. Yerine Profilo BD3058W3VV A++ aldım. Eskisini şimdilik mantar üretim dolabı olarak kullanmayı düşünüyorum : ))

Abicim dediğim gibi motorun ömrü dolmuştur en iyisini yapmışsın

Teşekkürler. Bir süreliğine idare edebileyim diye uğraşmak istedim ama pekte değecek gibi gelmedi. Teşekkürler tüm destek olan ve fikir veren arkadaşlara.

Merak edenler için LovFrost olan Profilo BD3058W3VV model buzdolabından oldukça memnunum. Daha önce içerisinde 3-4 günde ölen sebzeler 1-2 hafta (Fazlasını test etmedim daha fazla da dayanabilir) ilk günkü haliyle taze bir şekilde durabiliyor. NovFrost'lar gerçekten öldürüyormuş sebze ve meyveleri.

Merhaba üst bölmenin iç kapağını çıkarın soğutma sadece borunun dibinde varsa motor presyonu düşüktür
motor gaz drayer değişmesi gerekli 400-500 arası bir masraf tutar

O kadar masrafı göze alamadım açıkçası.

Şu an kullandığım buzdolabı ile 30 tl ortalama her ay elektrik faturasında kar ediyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri