arçelik 5192 nf defroz hatası

furkano

Üye
Selamlar 5291 nf soğutucu bölüm defrost a girdiği zaman bir daha çıkmıyor
Sürekli defrost yapiyor taaki evap sensör patliyana kadar bununla beraber ilgili
Tüm parçalar değişti ama yine ayni başına bu sekilde bi ariza gelen varmi varsa
Nasıl bi çözüm buldu :) saygılar herkese kolay gelsin

resimdeki malzemeler grup halinde tek stok altında satılıyor. servisten alıp tamamını değiştiriniz. özellikle elektronik timer ve bi-metal termostatlar değişmeli. 50 tl fiyatı stok 4901640100

oQXyQ7.png

Teşekkürler deneyeceğim yeniden ama bu dediğin parcalari degistim yanliz resimde bir sey dikkatimi cekti bi metal var benim aldigim ise
Evap sensörü (tamir kiti ) sıkınti ondan olmasın ? usta tekrardan teşekkürler

5192 mekanik buzdolabı. yani sensör mümkün değil. 5194 modelinde elektronik kart olduğu için sensörler mevcut. 5192 de ise defrostan çıkartan ve timer i hareketlendiren bi-metal termostatlar var.

5192 model üründe bu gördüğünüz parçaların hepsi tek tek sıkıntı çıkardı. bu büzden kit halinde hazırlandı ve kit halinde değiştirmeniz gerekiyor. en alttaki yapışkan süngeri de dondurucu bölüm tahliye kanalının dışına yapıştırıyorsunuz

Merhaba. Arçelik 5194nf buzdolabı kullanıyorum. 3 ay önce buzlarını erittim rezistansları kontrol ettim ısınıyordu. Bu sabah fanın buza sürtme sesiyle uyandım. Acaba kontrol kartında veya sensörlerde sıkıntı olabilir mi? Yukarıda resmi olan tamir kitinin 5194 modeli için hazırlanmış olanı var mı? Şimdiden teşekkürler.

5192 mekanik buzdolabı. yani sensör mümkün değil. 5194 modelinde elektronik kart olduğu için sensörler mevcut. 5192 de ise defrostan çıkartan ve timer i hareketlendiren bi-metal termostatlar var.

5192 model üründe bu gördüğünüz parçaların hepsi tek tek sıkıntı çıkardı. bu büzden kit halinde hazırlandı ve kit halinde değiştirmeniz gerekiyor. en alttaki yapışkan süngeri de dondurucu bölüm tahliye kanalının dışına yapıştırıyorsunuz

Merhaba. Arçelik 5194nf buzdolabı kullanıyorum. 3 ay önce buzlarını erittim rezistansları kontrol ettim ısınıyordu. Bu sabah fanın buza sürtme sesiyle uyandım. Acaba kontrol kartında veya sensörlerde sıkıntı olabilir mi? Yukarıda resmi olan tamir kitinin 5194 modeli için hazırlanmış olanı var mı? Şimdiden teşekkürler.

5194nf buzdolabı alt evapratör buzlanma yapıyor reziztans sağlam ne olabılır bu modelde tımer varmı

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri