Arçelik 5094 nf alt tarafta su birikmesi?

Lion_Army

Üye
Başına böyle bi sorun gelen varmı acaba bilen yardım ederse çok sevinirim büyük ihtimal halledebileceğim bir şey çünkü E1 E4 tarzı alarm yada hata almıyorum...alt bölmede daha doğrusu soğutucu bölmede sebzeliğin olduğu yerde belli sürelerle su birikmesi oluyor.bir haftadır böyle 1-2 saatte bi su çekip duruyoruz sanki bi yer tıkalı oraya akıyo su...dolabın arkasını temizledim baya bir kirlenmiş hatta tozdan delikleri kapanmıştı belki ondandır diye iyice temizledim sorun yine aynı şikayet ile ilgili bir kaç resimde paylaşayım hatta:

32O6L9.jpg
gjPrWZ.jpg

Durum bu şekilde arkadaşlar...Servislik bir şey yok gibi çağırıcam ufak bi şey yapıp dünya para alacaklar haliyle garantide yok dolabı bilen bilir eski dolaplardan...ve bir başka sorun, sorun değil bu gerçi ama merak ettim bu gün temizlemek için bir saat fişi çekik kaldı tekrar taktığımda 4 saatten beri değerler normale dönmedi şöyleki:
5pNazj.jpg

Burada bu göstergedeki çubuklar 4 saat oldu hiç değişmedi bu sorun değil hava sıcak olduğu zamanlar böyle oluyordu ama merak ettiğim 1 saat kapalı oldu acaba ondanmı diye paylaşayım dedim,asıl sorunum şu su birikmesi akıntısı artık neyse...

Yardım edebilecek biri yokmu acaba bi fikir verebilecek...
Üstte anlattım ama kısaca soğutma bölümüne içerden arka taraftan su akıntısı oluyor belli aralıklarla...bu neden olur...dolap zaten kapalı kutu bi yer tıkandı su içeri akıyo desem nereyi açıp temizliycem onuda bilmiyorum...

şu an aynı dert bendede var. çözüm önerisi olan varmı ?

Uzun zamandır yapmadığım bir iş. dondurucu bölmesindeki vidaları söküp plastikleri çıkarıp alttaki tesisatı ortaya çıkarın bir kenarda drenaj borusu olacak kompresöre kadar gider buzlar tam çözülmemiş olabilir, uzun bir telle tıkanıklığı giderin.

Uzun zamandır yapmadığım bir iş. dondurucu bölmesindeki vidaları söküp plastikleri çıkarıp alttaki tesisatı ortaya çıkarın bir kenarda drenaj borusu olacak kompresöre kadar gider buzlar tam çözülmemiş olabilir, uzun bir telle tıkanıklığı giderin.

Peki fisi cekip bir iki saat beklesem cozulurmu ?

Son düzenleme:
Tıkanıklık açılmadan suyun gidebileceği başka yer yok aşağıya birikir ...

Sorun çözüldü. Tesekkur ederım

28jjDv.jpg

O7EV2Z.jpg

28jnBL.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular