Arçelik 5086NF Plus No-Frost Buzdolabı Yeterince Soğutmuyor...

Demiray ustam zamanında illa ki başınıza çok gelmiştir. her ne kadar sıfır parça olsa da fazla güvenmemek gerekir :)

üstadım
bu tür sorunlar banada yabancı değil
öncelikle bu sorunda termostat kontrolsüz ısıtma gözlenir makinada
pensampermetrede de akım gösterir
nalet makine ne durduk yerde ısıtıyor nede ısıtma adımı dışında akım çekip suyu ısıtıyor... alet ısıtmaya kadar normal yıkama spinlerini atıyor ısıtma adımında 4 /5 kez spin atıyor ısıtma bitene kadar da motor dönmüyor ne zaman ısıtma adımı biterse motor dönmeye başlıyor akabinde de durulamaya geciyor...
ekrem kardeşimden modelin yıkama adım şemasını aldım şemadan anladığım ısıtma adımında da yıkama spinleri gözüküyor ..
büyük ihtimalle pc sorunlu ama pek de ihtimal vermiyorum doğrusu
saygılar
hakan
ustam konu çok eski fakat aynısını ben yaşadım işyerimde..

özellikle bul.makinelerinde makine ısıtmaya geçtimi voltaj düşüyor 180 volta..çamaşır makinelerinde ısıtma bitene kadar motor dönmüyor..

birgün yine böyle bir olayla karşılaştığımda aldım makineyi karşı dükkana taşıdım problem yok..

işyerimin kablolarını kontrol ettim yine problem yok..

en son tedaş'ı aradım dedim sorun herhalde direkten gelen elktirkte..gelip kontrol ettiler ki sayaca giren nötr kablosu erimiş..incecik kalmış..sayacı değiştirdiler sorun düzeldi...

başına gelebileceklere örnk olur diye paylaşmak istedim..

Siz değerli ustalarima bir soruda ben sormak istiyorum Arçelik 5850 buzdoladimin sogutmama sebebiyle serviste koprasoru değişti dolabı teslim ettiler akşam işten geldiğimde buzlukta garip bir ses vardı.sogutucu bölümünde üfleme olmaması dikkatimi çekti sizce ne olabilir şimdiden cevaplariniz için çok teşekkür ederim.

Demiray ustam zamanında illa ki başınıza çok gelmiştir. her ne kadar sıfır parça olsa da fazla güvenmemek gerekir :)

SEVGİLİ KARDEŞİM BİR YAŞIMA DAHA GİRDİM.:...
fişi bir türlü takıyorsun ısıtmada yıkama yapmıyor
öbür türlü takıyorsun yapıyor...
sonra yine duruyor_!?

Butür hataların rezinstansın delinmesi olarak kayıt edebiliriz.
Rezinstans delinip su alırsa topraga belli bir direnç göstereceginden ,rezinstans devreden aşırı akım çeker.

Rezinstansı degiştirin sorun ortadan kalkacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri