Arçelik 5060 Ar 5040 Ar 5056 Bk 9052 NF Serisi Arıza Kodları!

Arçelik 5040 veya 5060 tam modelini bilmiyorum
Motoru ses yapıyordu. Tamirci motor altındaki takozları değiştirdi gitti.
4-5 saattir dolap çalışmıyor. S2 (Komprosör Arızası)biraz önce arızası verdi.
Tamirci fişi çekip 1 saat sonra takmamı söyledi.
sizin düşünceniz nedir.

Selam üstad benim 5060 nf buzdolabım var S5 arıza ledi yanıp sönüyor dolap çalışmıyor ne yapmam lazım

Selam üstad benim 5060 nf buzdolabım var S5 arıza ledi yanıp sönüyor dolap çalışmıyor ne yapmam lazım
S5 ısıtıcı arızasıdır.evap üzerindeki defrost ısıtıcı,ara bölme ısıtıcısı ve tahliye kanal ısıtıcısının değiştirilmesi gerekli.malzemelerin tanesi 20-25tl dir.malzemeler 60-75 tl arası tutar.elinizden geliyorsa yapın yoksa hiç bulaşmayın.zira dikkat ve tecrübe isteyen bir iştir.

Merhaba arçelik 5056 buzdolabımın alt soğutucu bölmesinin üst tarafındaki hava dönüş kanalından damla halinde su geliyor neden olabilir cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba arçelik 5056 buzdolabımın alt soğutucu bölmesinin üst tarafındaki hava dönüş kanalından damla halinde su geliyor neden olabilir cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
ara bölme rezistansı arızalı olabilir.kontrol ediniz.

ara bölme rezistansı arızalı olabilir.kontrol ediniz.
Merhaba Üstad öncelikle sorunuma yardımcı olma çabanız için teşekkür ederim. ara bölme rezintansı arızası için buzdolabını arka üst kısmında elektrik bağlantı kutusundan mı kontrol edeceğim. elimde devre şeması olmadığı için rezintansın bağlantı uçları hangisi bilemiyorum. yardımınızı rica ediyorum.

Merhaba Üstad öncelikle sorunuma yardımcı olma çabanız için teşekkür ederim. ara bölme rezintansı arızası için buzdolabını arka üst kısmında elektrik bağlantı kutusundan mı kontrol edeceğim. elimde devre şeması olmadığı için rezintansın bağlantı uçları hangisi bilemiyorum. yardımınızı rica ediyorum.
üst bölümde karşı duvardaki plastik kapağı köpüğü çıkar.sol tarafta soket bağlantılarını göreceksin.ara bölme rezistansı 2,5kiloohm civarında bir değer göstermesi lazım.10watt lık bir rezistans olup orta bölmedeki kanal üzerine yapıştırılmıştır.

Merhaba arkadaşlar, ben iki yıl önce arçelikten nofrost bir buzdolabı almıştım. Şimdiye kadar bir problem yaşamadım ama, son günlerde buzdolabımın altından motor yağına benzer bir sıvı damladığını tesbit ettim bunun sebebi ve çözümü ne olabilir. bilgi verirseniz sevinirim.Teşekkürler.

Son düzenleme:
Kartdaki dediğiniz role'yi değiştirdim ve dolaptaki problem çözüldü. Çözümüne yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.
iyi günler.

her sensör hatası malzemeden kaynaklanmaz!
soğutucu içinde sensörlerin soketleri sıklıkla oksitlenme yapar iyi iletim yapamayan soketler dolapların sensör hatası vermesine neden olur
soketlerin içlerini temizlediğiniz de sorun ortadan kalkaçaktır

oww çok uzun zaman ayırıp okuyamadım :)

Merhaba arkadaşlar, ben iki yıl önce arçelikten nofrost bir buzdolabı almıştım. Şimdiye kadar bir problem yaşamadım ama, son günlerde buzdolabımın altından motor yağına benzer bir sıvı damladığını tesbit ettim bunun sebebi ve çözümü ne olabilir. bilgi verirseniz sevinirim.Teşekkürler.

Motora giden bakir borularda yada kilcal dedigimiz ince boruda catlak kirk vs olabilir elle ve gozle kontrol yaninda birde kopukle kontrol etmeni tavsiye ederimm

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Sayin abilerim ilk basta bloklanmayla baslayan bi olay olcmedn rezistansini degistirdik azda olsa isi bildgimizi dusunerek ama bloklanma yapmaya devam etti asiri derecede buzlanma oluyrdu dolapta temizleyeyim drken sogutucu evapin borusunu kirdim atolyedeki ustamizin sozune gvenerek eve getirdim ve suanda kart uzernden teste alinca e1 hatasi veriyordu buda defrost sensoru hatasi oldgnu ogrendm dgstrdim ama hala ayni hata devam ediyor ve e1 hatasi sandgm E nin ust cizgisi yok ve suan hic soguta alamiylrum icinden cikilmaz bi haldeyimm lutfen yardim edin tesekkurlerr

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri