arçelik 4120 f çamaşır makinası

F.T.

Paylaşımcı üye
selamlar.
arçelik 4120 f çamaşır makinası şeması olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
herkese kolay gelsin.....

şema geregi neden duydunuz kablolar soketleri farklı olduklarından birbiri yerine takılması mümkün degildir .Elektronik kart şeması arıyorsanız firmalar bunu sunmuyorlar .
Bizim faydamız hangi yönde olabilir kart tamirinde mi hata tesbit temi yoksa kopuk kablomu var.

selamlar.kart üzerindeki dirençlerde kararma ve makinadan yanık kokusu oldugu için kartın açık şemasını incelemek istemiştim.

swiç mod besleme çevresindeki dirençler akım çekildikce ısı ve dolayısıyla da kurum yayarlar kıl fırca ile fırcalarsanız görüntü temizlenir .
Yanık kokusu bu tür makinalarda pompa motorundan gelebilir !
manyetik pompa motorları ekonomik ömürleri kısadır 4-5 yıl sonunda degiştirilmesi şarttır.
pompa filitresi tıkanıp motor dönemezse bobin yanar. Duya bileceginiz koku budur.

merhaba arkadaşlar
makinem 4120s açma düğmesine basınca sigorta attı.
Daha sonra çalıştırınca mekanik proğram ayar anahtarından çızırtılı bi ses gelmeye ve makine çalışmamaya başladı.
Ayarda değişiklik yapınca ses kesiliyor, biraz ilerletince tekrar ses başlıyor.
Arızalı olan parça neresi olabilir

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhaba arkadaşlar arçelik 3300 çamaşır makinesi motor devir kartı soketle birlikte yanık yeni kart buldum ama kabloların sıralamasını bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim ...

3300 olduğuna eminmisiniz. bu ürünün kartı mekanig pgs ile bir. mümkünse foto çekip ekleyin daha detaylı yardımcı olalım. yanan soket kart üzerinde mi motor üzerindeki motor soketi mi?

4120f çamaşır makinesinin kartı arıza yaptı kartı ve kapı kilidini değiştirdim çalıstirdigimda ön yıkama yanıp sönüyordü makinenin başlat tuşuna basınca çıt diye bir ses geldi ve karttaki 2 transistör patladı başka nerde sorun olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri